Polski Cukier zdobył Koszalin [wideo, zdjęcia]

Pierwszej w tym sezonie porażki w swojej hali doznali koszykarze AZS Koszalin.

Podobać się mogła tylko pierwsza kwarta w wykonaniu Akademików. Grali szybko i skutecznie. Wpadło aż 6 rzutów zza łuku, z czego połowa była zasługą Artura Mielczarka. Niestety, kapitan AZS zakończył na tym strzeleckie popisy w sobotnim meczu.

Od drugiej kwarty zaczęła zaznaczać się przewaga gości. Torunianie dobrze bronili i z kwarty na kwartę grali skuteczniej w ataku. Ich akcje napędzali Danny Gibson i Łukasz Wiśniewski.

Po bardzo dobrej trzeciej kwarcie (23:10) goście wyszli na ostatnie 10. minut przy prowadzeniu różnicą 6 pkt. Trójka Gibsona powiększyła różnicę do 9 oczek. Po kolejnym trafieniu Amerykanina zza łuku, w 37. min prowadzenie gości urosło do 16 oczek i losy spotkania były rozstrzygnięte.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 58:67 (24:13, 10:14, 10:23, 14:17)

AZS: Walton 12, Austin 10, Mielczarek 9, Witliński 8, Auda 7, Łukasik 7, Dąbrowski 3, Wadowski 2, Dymała 0, Walker 0.

Polski Cukier: Gibson 15, Wiśniewski 13, Perka 11, Kornijenko 9, Michalak 8, Cummings 5, Sulima 4, Milosević 2, Michalski 0.