Ponad 500 biegaczy na Nadmorskim Biegu Uzdrowiskowym w Dąbkach [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
Jubileuszowy 5. Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach(gmina Darłowo) za nami. Bieg główny na dystansie 10 km ukończyło 533 biegaczy i biegaczek z całej Polski, ale nie tylko, bo byli również biegacze z Niemiec i Ukrainy.

Bieg tradycyjnie liczył 2 pętle po 5 kilometrów po płaskim terenie zarówno po asfalcie, kostce brukowej, jak i po leśnych ścieżkach. Najszybciej trasę pokonał Tadeusz Zblewski z Bytowa - 32 min. 46 sek. Kolejnym zawodnikiem, który się zameldował na mecie był Patryk Stypułkowski - 33 min. 18 sek. Jako trzeci przybiegł Adrian Bednarek z Bydgoszczy - 33 min. 50 sek.

Z zawodników z powiatu sławieńskiego najlepiej wypadł Adrian Kępka z Wiekowa (Koszalińskie Lamparty) , który zajął dziewiątą lokatę z czasem 35 min. 58 sek. Jako 10 metę minął Jan Rybarczyk z Darłowa -36 min. 6 sek., 15. na metę dotarł Krzysztof Wilczewski (Spoko Sławno) – czas 37 min. 10 sek.

Wśród pań triumfowała Yulia Diatlova (Ukraina) -37 min. 4 sek. Druga była Ewelina Paprocka - 37 min. 15 sek., trzecia - Olena Kytytsia (Ukraina) - 37 min. 28 sek. Najlepiej z powiatu sławieńskiego wypadła Kamila Łagutko (Żyj z Energią) - 44 min. 53 sek., która była ósma.