Porażka Mateusza Polskiego, Elżbieta Wójcik nie walczyła. Kwalifikacje w Londynie przerwane

jak
archiwum prywatne E. Wójcik
Po trzech dniach rywalizacji w Londynie, przerwane zostały olimpijskie kwalifikacje w boksie z udziałem zawodników KB Karlino.

Mateusz Polski z Klubu Bokserskiego Karlino zdążył wyjść na ring. W poniedziałek doznał porażki niejednogłośnym werdyktem sędziowskim (1:4) z młodym reprezentantem Danii, niespełna 19-letnim Sebastianem Terteryanem. Pojedynek rozegrano w kategorii półśredniej (do 69 kg).

We wtorek na ring w Copper Box Arena wyjść miała klubowa koleżanka Polskiego, Elżbieta Wójcik. W 1/8 finału kategorii do 75 kg miała zmierzyć się z reprezentantką Azerbejdżanu, Ajnur Rzajewą. Do pojedynku jednak nie doszło. Po poniedziałkowej, wieczornej serii walk eliminacyjnych, Grupa Zadaniowa ds. boksu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (BTF) podjęła decyzję o przerwaniu rywalizacji z powodu zagrożenia koronawirusem.

- BTF ostatecznie podjęło decyzję o zawieszeniu imprezy, w związku z rosnącymi ogólnoświatowymi ograniczeniami dotyczącymi podróży i środkami kwarantanny, aby umożliwić uczestnikom z ponad 60 krajów dostosowanie swoich planów podróży i powrót do domu - poinformował w oświadczeniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski. - BTF będzie codziennie oceniać sytuację, dążąc do dokończenia podziału pozostałych miejsc w boksie w Tokio 2020 w maju i czerwcu.

Zmianie nie ulegną dotychczasowe wyniki oraz losowanie turnieju. E. Wójcik od wyjazdu do Tokio dzielą dwie wygrane walki. Najbliżej kwalifikacji z polskiej ekipy są Sandra Drabik (51 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Damian Durkacz (63 kg), którzy są o jedną wygraną od wyjazdu do Tokio.

Srebrna medalistka mistrzostw Europy Elżbieta Wójcik powitan...