Pożegnania z kibicami. Gra Bałtycka III liga

djas
Leśnik (żółto-czarne koszulki) zremisował w Gdyni z Bałtykiem 1:1. Gwardziści podejmą w sobotę Energetyka Gryfino. Jacek Wójcik
Przedostatnia kolejka Bałtyckiej trzeciej ligi rozpoczęta. Za nami dwa mecze. Pozostałe spotkania zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

Emocje w Gdyni

W pierwszym meczu dwudziestej dziewiątej kolejki, Pogoń II Szczecin pokonała na swoim boisku rezerwy Arki Gdynia 2:1. Ogromnych emocji dostarczyło starcie Bałtyku Gdynia z Leśnikiem Manowo. Drużyna z naszego regionu objęła prowadzenie już w drugiej minucie za sprawą Konrada Romańczyka. Kilka minut później gospodarze mieli znakomitą okazję do wyrównania, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Bułka.

Dość powiedzieć, że w tym spotkaniu bramki zespołu z Manowa strzegło aż czterech zawodników! Wobec kontuzji Mateusza Czarneckiego, miejsce między słupkami zajął Tomasz Tkacz.

Kilka minut po przerwie bramkarz Leśnika został ukarany czerwoną kartką, a bluzę bramkarską założył… Paweł Rakowski, który kwadrans przed końcem stanął przed doskonałą szansą do podwyższenia prowadzenia swojej drużyny, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Arkadiusz Proena. W końcówce meczu czerwoną kartką ukarany został również Paweł Rakowski.

Leśnik kończył spotkanie w "dziewiątkę", a w rolę bramkarza wcielił się strzelec gola, Konrad Romańczyk.

Pożegnania z koszalińską widownią

Ostatnie w tym sezonie spotkania na swoim boisku rozegrają piłkarze koszalińskich drużyn- Bałtyku oraz Gwardii. Podopieczni Wojciecha Polakowskiego podejmą zamykającą ligową tabelę Polonię Gdańsk. Przed tygodniem gdańszczanie odnieśli pierwsze tej wiosny zwycięstwo, sięgając po komplet punktów w wyjazdowym meczu z Energetykiem Gryfino. Gracze z Andersa notują w ostatnim czasie udane występy i wiele wskazuje na to, że zakończą sezon na podium trzecioligowych rozgrywek. Początek meczu o godzinie 15.00.

Na jego najniższym stopniu plasują się obecnie piłkarze Gwardii. W ostatnim w tym sezonie spotkaniu rozgrywanym przed własną widownią drużyna prowadzona przez Tadeusza Żakietę zmierzy się z inną ekipą pogodzoną ze spadkiem do czwartej ligi, Energetykiem Gryfino. O trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się drużyna z Gryfina zadecydowała zupełnie nieudana runda jesienna, którą Energetyk zakończył z zaledwie jedną wygraną oraz dziewięcioma strzelonymi golami. Wiosną podopieczni Marka Nikitińskiego kilkakrotnie sprawili swoim rywalom wiele problemów. Początek meczu o godzinie 17.00.

W walce o podium Bałtyckiej trzeciej ligi pozostają również gracze Drawy Drawsko Pomorskie. Czwarty zespół rozgrywek zagra na wyjeździe z Chemikiem Police. Podopieczni Łukasz Woźniaka notują w ostatnich tygodniach bardzo nierówne występy. W minionej kolejce drawszczanie ulegli na swoim boisku rezerwom szczecińskiej Pogoni 1:2. Chemik znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, lecz w dalszym ciągu liczy na korzystne dla niego rozstrzygnięcia, które mogą zapaść nawet w ostatnich dniach czerwca (udział Kotwicy Kołobrzeg w barażach o drugą ligę). Do ostatnich chwil sezonu młodzi gracze z Polic z pewnością będą grać niezwykle ambitnie, o czym przed tygodniem przekonali się gwardziści. Początek meczu o godzinie 15.00.

W niedzielę o ligowe punkty powalczą piłkarze lidera rozgrywek. Kotwica zagra na wyjeździe z zespołem rezerw Lechii Gdańsk. Spotkanie odbędzie się na boisku we Władysławowie. Kołobrzeżanie kroczą wiosną od zwycięstwa do zwycięstwa. Zupełnie odmiennie w tej fazie sezonu prezentuje się drużyna z Trójmiasta. Po udanej rundzie jesiennej, wiosną zdobywanie punktów przychodzi lechistom z olbrzymią trudnością. Do tego stopnia, że na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek gdańszczanie w dalszym ciągu nie mogą być pewni utrzymania na tym szczeblu. Początek meczu o godzinie 13.00.