Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pozwolenie na pracę dla cudzoziemców wydawane od 4 marca w Koszalinie

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Obecność obcokrajowców na placu budowy czy w restauracji wśród obsługi, już chyba nikogo u nas nie dziwi; średnio miesięcznie do delegatury w Koszalinie wpływa 120 wniosków w sprawie zezwoleń dla cudzoziemców
Obecność obcokrajowców na placu budowy czy w restauracji wśród obsługi, już chyba nikogo u nas nie dziwi; średnio miesięcznie do delegatury w Koszalinie wpływa 120 wniosków w sprawie zezwoleń dla cudzoziemców Radek Koleśnik
Wiceminister wysłuchał, minister polecił, a wojewoda wprowadził w życie. Już od poniedziałku 4 marca przedsiębiorcy z regionu będą mieli prościej, jeżeli chodzi o pozwolenie na pracę dla cudzoziemców. Załatwią to w Koszalinie.

- Do tej pory było tak, że przedsiębiorcy z naszego regionu musieli w tej sprawie jeździć do Szczecina albo zostawiali u nas dokumenty, a my je zawoziliśmy. Byliśmy pośrednikiem między nimi a wojewodą. A teraz, od 4 marca, decyzje dotyczące zdecydowanej części naszego regionu będziemy podejmować na miejscu - w Koszalinie - wyjaśnia Paweł Michalak, dyrektor koszalińskiej delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Decyzja zapadła po moim spotkaniu z przedsiębiorcami z regionu koszalińskiego - mówi Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. - To właśnie przedsiębiorcy skarżyli się na długie terminy oczekiwania. Porozmawiałem o tym problemie z ministrem Joachimem Brudzińskim (szef MSWiA - dop. red.) i on z kolei wydał niezbędne dyspozycje dotyczące przesunięcia części kompetencji w tym zakresie do Koszalina, by tu mogły zapadać decyzje w sprawie zezwoleń na pracę.

W praktyce od 4 marca delegatura ZUW w Koszalinie przejmuje procedurę wydawania zezwoleń na pracę dla powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, kołobrzeskiego, białogardzkiego, świdwińskiego i szczecineckiego oraz dla miasta Koszalina.

- Oznacza to, że decyzje w zakresie wydawania i uchylania zezwolenia na pracę dla przedsiębiorców, mających siedzibę wykonywanej działalności lub osób fizycznych mających miejsce zamieszkania w wymienionych powiatach, będą wydawane wyłącznie w delegaturze urzędu w Koszalinie, niezależnie od miejsca złożenia wniosku - dodaje Paweł Szefernaker.

Dla pracodawców z pozostałych powiatów decyzje wydawane będą jak dotychczas, w siedzibie ZUW w Szczecinie. Od 4 marca ewentualne uzupełnianie dokumentów składanych przez pracodawców również będzie odbywać się zgodnie z podziałem powiatów.

Zobacz także: Koszalin: Rozmowa Tygodnia GK24 z wicekuratorem zachodniopomorskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo