MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Próby obciążeniowe na północnej nitce estakady. Już w wakacje ominiemy Koszalin [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Dawid Jaśkiewicz
Próby obciążeniowe na północnej nitce estakady w ciągu obwodnicy Koszalina i Sianowa.
Próby obciążeniowe na północnej nitce estakady w ciągu obwodnicy Koszalina i Sianowa. GDDKiA
W środę przeprowadzone zostały próby obciążeniowe na północnej nitce estakady w ciągu obwodnicy Koszalina i Sianowa. Puszczenie ruchu tą nitką trasy coraz bliżej.

- W środę odbyły się próbne obciążenia północnej nitki estakady ES-119 o długości blisko 800 metrów na obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6. W czerwcu planowane jest uzyskanie przejezdności trasy, dzięki czemu kierowcy jadący drogą S6 będą mogli ominąć Koszalin - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie.

To bardzo ważna informacja dla kierowców, mieszkańców Koszalina i tych, którzy tylko przejeżdżają przez miasto, jadąc w stronę Gdańska lub Szczecina, bo wreszcie cała obwodnica Koszalina i Sianowa będzie już wkrótce udostępniona dla ruchu.

Przypomnijmy, obwodnica Koszalina i Sianowa miała być pierwszym, oddanym do użytku, odcinkiem nowej trasy S6 w naszym regionie. Poprzedni wykonawca tej trasy natknął się podczas prac na wyjątkowo trudne warunki geologiczne, nieprzewidziane w pierwotnym planie i pozwoleniu na budowę.

Między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód, wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę związaną z występowaniem drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem, nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy.

Konieczne były zmiany w projekcie i - co się z tym wiązało - zmiany w finansowaniu. Te były tak duże, że poprzedni wykonawca zrezygnował z dokończenia budowy. Zdecydowano się więc na nowy przetarg i zupełnie nowy projekt.

Całkowita wartość obwodnicy Koszalina to 1,2 miliarda złotych, a dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej to 370 milionów złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński