Protest nauczycieli 2018. Nauczyciele zachorowali, lekcje...

  Protest nauczycieli 2018. Nauczyciele zachorowali, lekcje odwołane. Również w regionie PROTEST NAUCZYCIELI 2018 w Drawsku Pomorskim

  Krzysztof Bednarek

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Protest nauczycieli 2018. We wtorek w Drawsku Pomorskim na 183 nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli na zwolnieniach przebywało 138, a do pracy
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum polskapress

  Protest nauczycieli 2018. We wtorek w Drawsku Pomorskim na 183 nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli na zwolnieniach przebywało 138, a do pracy przyszło jedynie 45 nauczycieli.

  PROTEST NAUCZYCIELI 2018. ODWOŁANE ZAJĘCIA W DRAWSKU POMORSKIM  - W tej sytuacji dyrektorzy podjęli decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych. Jednak wszystkie dzieci, które przyszły do szkoły, mają zapewnioną opiekę i bezpieczeństwo - zapewnił nas burmistrz Drawska Marek Tobiszewski.

  - Rzeczywiście, zajęć dydaktycznych nie ma. Są natomiast prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Tak będzie do końca tygodnia - potwierdziła wczoraj Lucyna Jabłońska, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim.

  PROTEST NAUCZYCIELI 2018. SYTUACJA W INNYCH MIASTACH REGIONU  „Belferska zaraza” w powiecie drawskim na razie jest lokalna, bo już w sąsiednim Złocieńcu lekcje wczoraj odbywały się normalnie. Podobnie jak w Szczecinku, ale jak się dowiedzieliśmy, wczoraj nauczyciele na razie tylko kaszleli, ale dziś „mogą zachorować”.  O chorobach nauczycieli, a raczej o masowym udawaniu się przez nich na zwolnienia lekarskie, było wczoraj głośno w całym kraju - bo też i protest zatacza coraz szersze kręgi.

  Nauczyciele to kolejna grupa zawodowa - po policjantach - która sięga po zwolnienia chorobowe jako formę nacisku na władzę, aby wywalczyć podwyżki.

  Jak było w pozostałych miastach regionu?

  W powiecie sławieńskim, zarówno w wydziale edukacji starostwa, jak i w referatach oświaty w Darłowie i Sławnie, poinformowano nas, że nie ma sygnałów o nauczycielach na zwolnieniach lekarskich.

  Pracownicy urzędów zapewniali, że są w stałym kontakcie z dyrekcjami szkół na terenie powiatu.

  Choroby belferskiej dezorganizującej pracę szkół nie odnotowano też w Kołobrzegu.

  PROTEST NAUCZYCIELI 2018. SYTUACJA W KOSZALINIE  Krzysztof Stobiecki, dyrektor wydziału oświaty koszalińskiego ratusza, nie miał żadnych niepokojących sygnałów ze szkół podlegających koszalińskiemu samorządowi.

  - Może były jakieś pojedyncze przypadki zwolnień, ale nic nie zagrażało pracy szkół - komentował.  PROTEST NAUCZYCIELI 2018. O CO WALCZĄ NAUCZYCIELE?  W komunikacie na stronie internetowej Związku Nauczycielstwa Polskiego czytamy:

  Żądamy wzrostu wynagrodzeń na poziomie 1000 zł od stycznia 2019 roku.

  Jednocześnie zachęcamy nauczycieli do troski o swoje zdrowie.

  Prosimy rodziców o wyrozumiałość. Jest to także protest o lepszą szkołę.
  W Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników i polityki szkoleniowej


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo