Puchar Polski: Energa AZS Koszalin przegrywa w Gdyni

Archiwum
Pięć bramek zaliczki przed rewanżem w Koszalinie wypracował sobie Vistal Gdynia w starciu z Energą AZS.

Ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski kobiet zakończyło się wygraną Vistalu 27:22 (10:11). O wyniku przesądził przede wszystkim początek drugiej połowy, przegrany przez Akademiczki 0:6.

Pięć minut przed końcem Vistal prowadził różnicą 7 goli. Ostatecznie po skutecznej końcówce w wykonaniu AZS zakończyło się pięciobramkową przewagą gdynianek. Rewanżowe spotkanie w Koszalinie odbędzie się 19 bm. (środa) o godz. 18.00.

W drugim dzisiejszym meczu Metraco Zagłębie Lubin, najbliższy ligowy rywal Akademiczek, zdeklasowało Piotrcovię Piotrków Trybunalski 37:25 (22:11), co praktycznie przesądza o losach rywalizacji w tej parze.

Przypomnijmy, że w poniedziałkowych meczach 1/4 finału Pucharu Polski Pogoń Baltica Szczecin wygrała z MKS Selgros Lublin 35:30, a Polonia Kępno uległa Startowi Elbląg 22:42.