Puchar Polski KOZPN. Iskra Kłanino - Sława Sławno 1:5 (zdjęcia, wideo)

djas
Piłkarze Sławy Sławno (bordowe stroje) pewnie wywalczyli awans do dalszej fazy pucharowych rozgrywek. Dawid Jaśkiewicz
W meczu IV rundy rozgrywek o Puchar Polski edycji Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, A-klasowa Iskra Kłanino podejmowała na swoim boisku Sławę Sławno. Dla zespołu prowadzonego przez Dawida Olearczyka sam awans do tej fazy to olbrzymi sukces. Bezdyskusyjnym faworytem tej konfrontacji byli goście, którzy w rozgrywkach Koszalińskiej Klasy Okręgowej plasują się na wysokiej, piątej pozycji. Już pierwsza akcja Sławy przyniosła jej prowadzenie. Z okolic strefy środkowej boiska futbolówkę znakomicie dograł Piotr Ścisło, a rezultat spotkania otworzył Damian Pawełek. Kapitan drużyny ze Sławna popisał się w pierwszej części również dwoma doskonałymi dośrodkowaniami z rzutów rożnych, które na gole zamienił Mateusz Ulatowski. Po nieco nieśmiałej grze w pierwszej połowie, druga odsłona rozpoczęła się od odważnej gry gospodarzy. Sława atakowała, a Iskra wyprowadzała szybkie i bardzo groźne kontry. W kilku z nich graczom przedstawiciela koszalińskiej klasy A brakowało dokładności ostatniego zagrania oraz skuteczności. Szczególnie aktywny był Rafał Orlicki. To jednak nie rosły napastnik, a Jarosław Subzda popisał się przepięknym strzałem z okolic linii pola karnego i dał gospodarzom upragnioną bramkę. W kolejnych minutach ponownie uwidoczniła się jednak zdecydowana przewaga gości. Znakomite zawody rozgrywał Mateusz Ulatowski, który do dwóch bramek strzelonych w pierwszej części spotkania, dołożył kolejne dwa trafienia. Iskra Kłanino - Sława Sławno 1:5 (0:3)