Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ratownicy medyczni szkolą się, by jak najlepiej wypaść na zawodach i jeszcze lepiej ratować na co dzień

Anna Folkman
Anna Folkman
Ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ćwiczą, by jak najlepiej przygotować się do mistrzostw, które odbędą się już w maju. Zmierzą się z najlepszymi ratownikami z całego kraju.

Ratownicy nie tracą czasu i pod okiem Krzysztofa Radka z działu szkoleń WSPR od środy przez kilka godzin dziennie ćwiczą różne scenariusze.

Dyskutują nad skutecznością działania, wymieniają się wiedzą z najnowszych wydań literatury medycznej i dopracowują sposoby współpracy.

- Takie szkolenia i udział w zawodach są bardzo ważne - podkreśla Krzysztof Radek z działu szkoleń WSPR w Szczecinie. - Dzięki nim ratownicy medyczni podnoszą swoje kwalifikacje, zdobywają wiedzę, poprawiają współpracę w zespole, integrują się i lepiej się ze sobą komunikują. To wszystko przekłada się na ich codzienną pracę.

ZOBACZ TEŻ:

Regionalne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Ratownictwie Medycznym Świdnica 2019 odbędą się 8-10 maja.

- Nasze województwo reprezentować będą dwie drużyny z WSPR. Z filii w Szczecinie na zawody pojadą Adam Rudnik, Ernest Kowalski i Damian Jarociński, a z filii w Stargardzie Łukasz Daniłowicz, Grzegorz Choroszkiewicz i Bartosz Turek - wymienia Paulina Targaszewska, rzeczniczka WSPR. - XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym Bartoszyce 2019 odbędą się natomiast od 22 do 24 maja. Tu także będą nas reprezentować dwa zespoły, jednak w innym składzie. W skład pierwszego zespołu wejdą Roman Mantaj, Piotr Tatol i Łukasz Kondrusik, a w skład drugiego zespołu: Maciej Denisiuk, Patryk Fortuniak i Bartłomiej Zimoch.

Ugryzienie przez domowego żółwia, połknięta zawleczka od puszki z piwem, drapiące palce, egzorcyzmy... - oto najdziwniejsza zgłoszenia, które w Szczecinie odebrali pracownicy pogotowia. A kiedy należy wzywać pogotowie? Zobacz szczegóły!Pogotowie powinniśmy wzywać wyłącznie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. - Niestety wielu mieszkańców naszego regionu wciąż dzwoni pod numery alarmowe prosząc o interwencje w sprawach błahych lub takich, w których pomoc powinni uzyskać np. u lekarza rodzinnego lub stomatologa – informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.Pacjenci notorycznie błędnie dzwonią do dyspozytorni i proszą o przewiezienie do przychodni lub transport do szpitala, bo mają skierowanie na badania. Nierzadko powody wezwania karetki przez pacjentów są kuriozalne, zabawne lub zaskakujące. Zobacz przykłady niektórych takich niezasadnych wezwań na kolejnych podstronach! >>>WIDEO: Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

Najdziwniejsze zgłoszenia na pogotowie w Szczecinie. Zobacz,...

Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie zostało powołane 11 sierpnia 1949 roku i początkowo mieściło się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego 63. 24-godzinne dyżury zabezpieczali lekarze medycyny i felczerzy. Zakres usług obejmował także działalność ambulatoryjną, stomatologię i wenerologię. Obszar działalności obejmował Szczecin i jego okolice.

Pogotowie ratunkowe w Szczecinie dawniej i dziś. Warszawa i ...

Na miejscu sędziowie będą sprawdzać ich wiedzę, umiejętności, sposób komunikowania się, podejmowania decyzji, poprawność udzielania medycznych czynności ratunkowych. W trakcie zawodów każdy zespół będzie musiał wykonać co najmniej trzy zadania, w tym jedno nocne.

Ratownicy będą walczyć o puchar i zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Legnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Ratownicy medyczni szkolą się, by jak najlepiej wypaść na zawodach i jeszcze lepiej ratować na co dzień - Głos Szczeciński