Region: Pięć zwycięstw czwartoligowców w 37. kolejce

Pięć zwycięstw czwartoligowców w 37. kolejce
Pięć zwycięstw czwartoligowców w 37. kolejce Jacek Wójcik
W środę i czwartek zespoły IV ligi rozgrywały 37. kolejkę. W czołówce tabeli zachowane zostało status quo. Zarówno Kluczevia Stargard, jak i Vineta Wolin zanotowały remisy. Ta ostatnia dość niespodziewany z nisko plasującą się Polonią w Płotach.

Zwycięstwa odniosło pięć z ośmiu drużyn z regionu, w tym dwie w meczach derbowych. W środę Leśnik Manowo wysoko pokonał Sokoła Karlino (5:1) i było to jego trzecie z rzędu zwycięstwo po klęsce 2:10 z Kluczevią. Również w środę MKP Szczecinek wygrał z Raselem Dygowo (2:1). Do przerwy prowadzili goście, a MKP wyrównał tuż po przerwie. Wynik 1:1 utrzymał się do końcówki meczu, gdy zwycięskiego gola dla miejscowych zdobył Łukasz Jurjewicz.

O 3 punkty poprawiły dorobek walczące o utrzymanie zespoły z Bobolic, Czaplinka i Postomina. Wszystkie na swoich boiskach. Mechanik pokonał groźną na wiosnę Iskierkę Szczecin 2:1, zdobywając obydwie bramki przed przerwą. Gol Bartłomieja Babiaka dał komplet punktów Lechowi w meczu z Białymi Sądów. Również jedna bramka przesądziła o wyniku meczu Wieży z Gryfem Kamień Pom. Cenne trafienie uzyskał Kacper Łaga. Powodów do zadowolenia nie mają w Darłowie. Darłovia przegrała w Goleniowie 0:3.

MKP Szczecinek - Rasel Dygowo 2:1 (0:1)
0:1 Czapka (44.), 1:1 Górny (47.), 2:1 Jurjewicz (82.).

Leśnik Manowo - Sokół Karlino 5:1 (2:1)
1:0 i 2:0 Myśliński (3. i 19.), 2:1 Kowalczyk (45. karny), 3:1 Romańczyk (72.), 4:1 i 5:1 Dubielewicz (89. i 90+4).

Lech Czaplinek - Biali Sądów 1:0 (1:0)
1:0 Babiak (19.).

Wieża Postomino - Gryf Kamień Pom. 1:0 (0:0)
1:0 Łaga (80.).

Mechanik Bobolice - Iskierka Szczecin 2:1 (2:0)
1:0 Misztal (10.), 2:0 Krzysztof Jabłoński (43.), 2:1 Antczak (82.).

Ina Goleniów - Darłovia Darłowo 3:0 (1:0)
1:0 Banachewicz (18.), 2:0 Szymfeld (58.), 3:0 Winogrodzki (62.).

Pozostałe wyniki 37. kolejki: Sparta Węgorzyno - Orzeł Wałcz 1:3 (0:0), Rega Trzebiatów - Błękitni II Stargard 0:4 (0:1), Polonia Płoty - Vineta Wolin 1:1 (1:1), Hutnik Szczecin - Kluczevia Stargard 0:0, Olimp Gościno - pauza.