Stawiali na młodych

PAWEŁ SCHREITER
Wczoraj w Rawiczu odbyła się trzecia edycja żużlowego młodzieżowego turnieju par pod nazwą Stawiamy na Młodych. Wystąpiło dwóch zawodników zielonogórskiego Polmosu: Dawid Kujawa i Rafał Kurmański.

W imprezie nie rywalizowały jednak pary klubowe, ale mieszane. R. Kurmański za partnera miał Łukasza Jankowskiego z leszczyńskiej Unii, a D. Kujawa wystąpił u boku Roberta Miśkowiaka z Polonii Piła. Turniej zakończył się zwycięstwem zielonogórsko-leszczyńskiego duetu. R. Kurmański i Ł. Jankowski zgromadzili tyle samo punktów co Łukasz Loman (Kolejarz Rawicz) oraz Roman Chromik (RKM Rybnik). O pierwszym miejscu decydował fakt, że w jednym z biegów R. Kurmański pokonał zarówno Ł. Lomana jak i R. Chromika. Zielonogórzanin był najlepszym jeźdźcem wczorajszych zawodów. Z pewnością zdobyłby komplet punktów, ale w wyścigu przeciwko Michałowi Robackiemu (Polonia Bydgoszcz) oraz Łukaszowi Pawlikowskiemu (Start Gniezno) i objęciu zdecydowanego prowadzenia zaraz po starcie, R. Kurmański tak niefortunnie próbował ,,pociągnąć za sobą" Ł. Jankowskiego, że spadł na trzecią pozycję. Słabiej jeździł D. Kujawa, który wraz z R. Miśkowiakiem uplasował się na czwartej pozycji.
Po zakończeniu zawodów odbył się bieg dodatkowy z udziałem trzech najlepszych żużlowców oraz jednego jeźdźca z Rawicza. W tej nominowanej gonitwie triumfował R. Kurmański, drugi był R. Miśkowiak, trzecie miejsce zajął Ł. Loman, a czwarte - R. Chromik.
Oto wyniki turnieju par: 1. R. Kurmański - 13 (1, 3, 3, 3, 3) i Ł. Jankowski - 7 (3, 2, 0, 0, 2), 2. Ł. Loman - 10 i R. Chromik - 10; 3. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) - 8 i Łukasz Romanek (RKM Rybnik) - 6, 4. D. Kujawa - 6 (d, 1, 2, 3, 0) i R. Miśkowiak - 8 (1, 3, 1, 0, 3); 5. Krzysztof Słaboń (Atlas Wrocław) - 7 i Michał Szczepaniak (Iskra Ostrów) - 4, 6. M. Robacki - 7 i Ł. Pawlikowski - 0.

Jutro na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozegrane zostaną finałowe zawody o Złoty Kask. W imprezie z udziałem 16 czołowych żużlowców naszego kraju wystąpi dwóch jeźdźców gorzowskiego Pergo: Piotr Świst oraz Rafał Okoniewski. Przypomnijmy, iż przed rokiem triumfował Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz), drugi był Sebastian Ułamek (Wybrzeże Gdańsk), a trzecie miejsce zajął kapitan Polmosu - Andrzej Huszcza. Początek jutrzejszych zmagań we Wrocławiu o godz. 18.00.