Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rolnicze protesty w regionie koszalińskim. Zobacz kiedy i gdzie

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Rolnicy wyjadą na drogi w Koszalinie i regionie
Rolnicy wyjadą na drogi w Koszalinie i regionie archiwum
Rolnicze protesty rozpoczną się w regionie we wtorek 18 stycznia od godziny 11. Podajemy drogi, na których należy się spodziewać utrudnień.
  • Rolnicy wyjadą na drogi w powiecie koszalińskim – kolumna ciągników i maszyn rolniczych ma się od godziny 11 poruszać na DK 6 między Biesiekierzem, Koszalinem a Sianowem (do godz. 17) oraz na DK25 między Bobolicami a Białym Borem (do godz. 14).
  • W powiecie drawskim rolnicy wyjadą na DK 20 między Złocieńcem a Czaplinkiem (do godz. 13) i między Wierzchowem a Złocieńcem (do godz. 13).
  • W powiecie szczecineckim na DK 11 między Szczecinkiem a Sokolnikiem (do godz. 14).
  • W powiecie kołobrzeskim na DK 6 między Rzesznikowem a Karlinem (do godz. 16).
  • Także w Szczecinku i okolicach we wtorek (18 stycznia) odbył się protest rolników.
Akcje protestacyjne na terenie województwa zachodniopomorskiego 18.01.2022. Sprawdź regionalne mapy planowanych zgromadzeń, wyjazdów na drogi publiczne (kolumny traktorów) oraz wyjazdów indywidualnych oflagowanymi traktorami w całym regionie >>>

Protest rolników w regionie: Gdzie będą utrudnienia na droga...

To jeden z wielu podobnych protestów rolników, które odbywają się na Pomorzu Zachodnim. Związki zawodowe w naszym regionie chcą, aby polityka państwa uwzględniała specyfikę rolnictwa Polski Północnej i Zachodniej – chodzi o to, że tu rodzinne gospodarstwa mają do 300 ha i rolnicy chcą, aby nie różnicować ich pod względem dostępu do wsparcia unijnego, co może zagrozić suwerenności żywnościowej Polski.

Droga krajowa nr "6" w Malechowie była w czwartek cyklicznie blokowana przez rybaków przybrzeżnych, którzy zorganizowali protest w związku zakazem połowu dorsza i łososia na Bałtyku wprowadzonym przez Komisję Europejską.

Rybacy zablokowali drogę krajową nr 6 w Malechowie. "Chcemy ...

Ponadto rolnicy chcą wdrożenia tarczy antykryzysowej w rolnictwie łagodzącej skutki pandemii, wieloletnich niekorzystnych warunków pogodowych oraz gwałtownego wzrostu kosztów produkcji rolnej.

Doraźnie pilne do rozwiązania jest pilne rozwiązanie problemu odszkodowań za skutki suszy w 2021 roku w województwie zachodniopomorskim. - Żądamy, aby odszkodowanie wynosiło po 1000 złotych do hektara uprawy jarej i upraw strączkowych oraz po 700 złotych do hektara uprawy ozimej, przy czym łąki i pastwiska powinny być traktowane jak uprawy ozime – protestujący domagają się zmian w definicji suszy, a także w obrocie ziemią państwową, do której łatwiejszy dostęp powinny mieć gospodarstwa rodzinne.

Są także postulaty dotyczące wsparcia dla przetwórczości rolnej pracującej na rzecz rodzinnych gospodarstw czy minimalizowania ryzyka w produkcji rolnej.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera