Sensation Kotwica Kołobrzeg przegrała w Wałbrzychu

W najciekawszym meczu 4. kolejki Suzuki I ligi koszykarzy, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonał Sensation Kotwicę Kołobrzeg 84:81.

Kotwica rozpoczęła od prowadzenia 13:5, trafiając 3 z 4 rzutów za 3 pkt. Górnik odrobił straty jeszcze w tej samej kwarcie. Seria trzech trójek (Stopierzyński, Ratajczak, Durski) zapewniła mu 5-punktową przewagę, którą również zza łuku skorygował na koniec kwarty Maciej Kucharek. W drugiej prowadzenie przechodziło kilka razy z rąk do rąk, ale przewaga żadnej z drużyn nie przekraczała 5 pkt. Kołobrzeżanie opierali swoją grę na rzutach z dystansu, po których dziurawili kosz rywali aż 7 razy. W sumie w pierwszych 20. min trafili aż 11 zza łuku (w całym meczu 17/46). W końcówce było 39:39, a ostatnie akcje należały do Damiana Pielocha (wsad i trójka). Dzięki temu Kotwica zabrała do szatni prowadzenie 44:39.

Po zmianie stron Górnik w ciągu 2. min trafił 4 razy za 3 pkt, w tym trzykrotnie Adrian Kordalski (w całym meczu 7/10 z dystansu). Kotwica odpowiedziała tylko raz (James Washington), oddając tym samym prowadzenie (47:51). Górnik nie cieszył się nim długo, bo po trójce Pielocha (tylko 3/13 za 3) było 52:51 dla gości (24.). Do końca tej kwarty Kotwica nie oddała prowadzenia, ale rywale cały czas byli blisko.

Na ostatnią część meczu kołobrzeżanie wychodzili przy wyniku 65:61. Niestety, gra przestała się im układać. Popełniali sporo błędów własnych, a na pierwsze punkty czekali ponad 3. min. W tym czasie Górnik zdążył zdobyć 7 oczek i przejął inicjatywę. W 38. min uzyskał najwyższą przewagę 82:73 i wyniku konfrontacji nie zdołały odmienić już trójki najskuteczniejszego w tym meczu Mikołaja Kurpisza (7/13 za 3) oraz Patryka Pułkotyckiego.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - Sensation Kotwica Kołobrzeg 84:81 (21:19, 18:25, 22:21, 23:16)
Górnik: Kordalski 24 (7x3, 7 zb., 6 as., 3 prze.), Stopierzyński 17 (1x3, 5 zb., 2 bl.), Walski 11 (3x3, 8 zb.), Majewski 10 (5 as., 4 zb.), Niedźwiedzki 9 (4 zb., 2 bl.) - Durski 8 (2x3), Ratajczak 4 (1x3), Marek 1 (7 zb.), Sobkowiak 0.
Kotwica: Kurpisz 25 (7x3, 4 zb., 3 str.), Pieloch 15 (3x3, 3 zb.), Washington 9 (2x3, 9 as., 6 zb., 3 str.), Pułkotycki 8 (2x3, 3 zb.), Śmigielski 6 (6 zb., 4 as.) - Dzierżak 9 (1x3, 5 as., 3 zb., 3 prze., 3 str.), Kowalenko 3 (1x3), Kucharek 3 (1x3), Walkowiak 3, Klawa 0.