Zamknij

Głos Koszaliński

Single Track na Górze Chełmskiej gotowy. Byliśmy na trasie [ZDJĘCIA]

Single Track na Górze Chełmskiej to nowa atrakcja dla rowerzystów lubiących jazdę w nieco trudniejszym terenie. Projekt ścieżki powstał w ramach koszalińskiego

Marcin Stefanowski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/28] Poprzednie Następne

Single Track na Górze Chełmskiej to nowa atrakcja dla rowerzystów lubiących jazdę w nieco trudniejszym terenie. Projekt ścieżki powstał w ramach koszalińskiego budżetu obywatelskiego. Wykonawcą została firma Magro z Koszalina, której oferta (762 tys. zł i 48 miesięcy gwarancji) została ostatecznie zaakceptowana.

Single Tracki to wąskie, zazwyczaj jednokierunkowe, kręte ścieżki rowerowe, wijące się pomiędzy drzewami, z wyprofilowanymi zakrętami, pozwalające przemieszczać się rowerem w bezpośredniej bliskości przyrody.

Trasa rowerowa ulokowana została na terenie gminy Koszalin, na działkach leśnych Skarbu Państwa, będących w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Karnieszewice.

Wrażenia z jazdy

Aby wybrać się na nową atrakcję musimy dojechać w pobliże leśnego parkingu przy ul. Słupskiej - w tym miejscu zaczyna się słynna już trasa biegowa "Leśna piątka". Atrakcja dla rowerzystów znajduje się po drugiej stronie ulicy, po kilkudziesięciu metrach dojeżdżamy do tablicy informacyjnej zawierającej szereg użytecznych informacji. Trasa jest bardzo malowniczo usytuowana.

Jednak to nie jest trasa dla każdego - potrzebny zdecydowanie jest rower górski z szerokimi oponami, które sprawdzają się przy podjazdach no i sprawne oraz skuteczne hamulce.

Uwaga - koniecznie należy jechać w kasku rowerowym! Pewne zastrzeżenia, także innych użytkowników prezentujących swoje opinie w serwisach społecznościowych, może budzić nawierzchnia ścieżki, nie wszędzie jest ona odpowiednio utwardzona. Oznakowanie wzdłuż trasy jest poprawne.

Nasza przygoda na single tracku kończy się na leśnym parkingu przed Sianowem. Do Koszalina możemy wrócić jadąc asfaltową ścieżką biegnąca od Sianowa. Aby się przekonać o tym czym jest single track warto się wybrać na leśną przejażdżkę.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy