Sparing znów na plus. Energa AZS Koszalin wygrała z zespołem z Islandii

Krzysztof Marczyk
Energa AZS Koszalin pokonała po raz drugi islandzki IBV Vestmannaeyjar w meczu kontrolnym. Dzień wcześniej ekipa z Islandii przegrała w hali przy ul. Śniadeckich 21:26.

Podopieczne trenerki Anity Unijat kontrolowały przebieg rywalizacji praktycznie od początku do końca. Jedynie początek meczu to nieco przygaszona gra gospodyń i skromne prowadzenie gości (2:1 w 5. minucie). Także w pewnym momencie drugiej połowy przyjezdne objęły prowadzenie (18:17), lecz w obu przypadkach trwało to krótko.

Energetyczne szybko wróciły na właściwe tory. Nie brakowało twardej bezpardonowej walki (jedna z zawodniczek z Islandii otrzymała nawet czerwoną kartkę). Mimo towarzyskiego charakteru spotkania nikt nie zamierzał tu odpuszczać. Na skrzydle wyróżniała się Dominika Han, a bramkarka Izabela Prudzienica była pewnym punktem koszalińskiej ekipy, zdobywając nawet gola dalekim przerzutem przez całe boisko.

W sztabie szkoleniowym pozytywnie oceniają kończący się powoli okres przygotowawczy, a nowe zawodniczki wypadają obiecująco. Drużyna znów zamierza walczyć o najwyższe cele. Przed drużyną Energi AZS ostatnie szlify przed inauguracją sezonu. W dniach 23-25 bm. odbędzie się turniej w Kościerzynie, a w sobotę 1 września inauguracja sezonu. Na początek biało-zielone zmierzą się w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie z Ruchem Chorzów.

Energa AZS Koszalin - IBV Vestmannaeyjar 32:28 (14:9)
EAK: Prudzienica 1, Sach - Han 7, Mazurek 5 Smbatian 4, Domaros, Tracz 1, Budnicka, Kaczanowska, Michałów 3, Striukowa 5, Roszak 1, Wołownyk 1, Nowicka 3, Tomczyk 1.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich, Energa AZS Koszalin pokonała islandzki IBV Vestmannaeyjar.Spotkanie rozegrane w hali widowiskowo-sportowej od początku przebiegał pod dyktando Akademiczek. Podopieczne Anity Unijat rozpoczęły od prowadzenia 3:1. Później rywalki doszły na jedno trafienie (5:4), ale koszalinianki odpowiedziały skutecznie i z każdą minuta powiększały różnicę bramkową. W 18. min było 10:6, w 22. - 12:6, a w 24. najwyższe 14:7. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:10. Warto dodać, że na boisku pojawiła się Romana Roszak, która ze względów zdrowotnych nie grała we wcześniejszych sparingach. W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana. Prowadzenie koszalińskiej drużyny oscylowało na poziomie 4-5 bramek. Ostatecznie ta część zakończyła się remisem, a cały mecz wygraną Energi AZS 26:21. Rewanż w czwartek o godz. 17.00 również w hali na Śniadeckich.Energa AZS Koszalin - IBV Vestmannaeyjar (15:10)EAK: Prudzienica, Sach - Han 5, Mazurek 4, Smbatian 3, Domaros, Tracz 3, Budnicka, Michałów 2, Striukowa 4, Roszak 1, Wołownyk 2, Nowicka, Tomczyk 1.

Energa AZS Koszalin pokonała IBV Vestmannaeyjar 26:21 [ZDJĘCIA, WIDEO]