Wojciech KuklińskiZaktualizowano
Angelika Kulisch (KK Kross Ziemia Darłowska) została najlepszą juniorką w kraju. Jacek Wójcik
Trwa nasz konkurs na najlepszych sportowców, trenerów i działaczy Pomorza Środkowego. Przypomnijmy, że na konkursowe kupony czekamy do 5 lutego.

Nagrody i wyróżnienia laureaci tegorocznej, już czternastej edycji konkursu "Głosu" odbiorą podczas Wielkiej Gali Sportu Pomorza Środkowego.

Z pewnością mało kto wie, że w naszym regionie jest klub, który w 2006 roku zdobył aż 24 medale mistrzostw Polski! Wyczynem takim mogą pochwalić się zawodniczki Klubu Kolarskiego Kross Ziemia Darłowska.

Trzykrotną medalistką mistrzostw kraju została Magdalena Zamolska. Została mistrzynią Polski w szosowej czasówce do lat 23, a w zmaganiach elity (seniorki) wywalczyła srebrny krążek. W wyścigu ze startu wspólnego w kategorii wiekowej do 23 lat uplasowała się na trzeciej pozycji. Dwa medale rangi mistrzostw kraju zdobyła Marta Kozakiewicz. Oba darłowianka zdobyła w mistrzostwach torowych. Srebrny w wyścigu na 3000 m do lat 23, a brązowy w wyścigu punktowym. Z kolei Agnieszka Kendysz może pochwalić się jednym brązowym medalem, który "wykręciła" w rywalizacji na dystansie 3000 m. Marta Janowiak w minionym roku zdobyła aż pięć medali. Najpierw stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw kraju. Było to podczas torowej rywalizacji w sprincie do lat 23, a następnie już w gronie juniorek wywalczyła srebrny medal w wyścigu na 500 m oraz trzy brązy w zmaganiach sprint, serach i kerin. Czterema medalami mistrzowskimi pochwalić się może Angelika Kulisch. Darłowianka startująca na torze (brąz w wyścigu punktowym juniorek) zrobiła sobie przetarcie przed występami szosowymi.
A w tych spisała się znakomicie. Została potrójną mistrzynią kraju juniorek - w czasówce, w wyścigu ze startu wspólnego oraz w zmaganiach par wspólnie z Żanetą Komoś. Cztery srebrne krążki wywalczyła natomiast Kornelia Mączka: tor 2000 m, 500 m, 2000 m, sprint i wyścig w parach razem z Agnieszką Sawosz. Oprócz tych sukcesów dwie drużyny KK Kross Ziemia Darłowska wywalczyły dwa złote medale. Po pierwszy sięgnęły juniorki w składzie Angelika Kulisch, Żaneta Komoś, Dominika Mączka i Marta Janowiak, a po drugi juniorki młodsze - Aleksandra Maciąg, Agnieszka Sawosz, Kornelia Mączka i Emilia Szlak. Dodajmy, że w minionym roku kolarki z Darłowa uczestniczyły w 36 zgrupowaniach i wyścigach.

- Był to dla nas bardzo dobry rok - podsumowuje start swoich podopiecznych trener Marcin Adamów. - Zdobyliśmy w nim nie tylko rekordową liczbę 24 medali, ale i największą liczbę punktów ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży - 310. Trzy nasze kolarki - Kulisch, Janowiak i Zamolska - uczetniczyły w mistrzostwach świata i Europy - dodał Adamów.
Zwyciężczynią PP Kulisch, a PP juniorek młodszych wygrała Aleksandra Maciąg, a Kulisch klasyfikację PZKolarskiego.

Marcin Adamów, trener: - Czekamy na kolejne zgłoszenia. Interesują nas nie tylko same kupony, ale i opisy (krótsze i dłuższe) wyczynów naszych sportowców. Najciekawsze zamieścimy na naszych łamach.