SPR Air-Transfer.pl Koszalin z kolejnym zwycięstwem [ZDJĘCIA]

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu rundy rewanżowej II ligi kobiet, odniosły piłkarki ręczne SPR Air-Transfer.pl Koszalin.

Podopieczne trenera Marcina Majewskiego gościły w 8. kolejce spotkań AZS Fahrenheit Gdańsk. Pierwsza połowa meczu w hali ZOS Gwardia rozgrywana była pod dyktando przyjezdnej drużyny. Zespół z Gdańska rozpoczął od prowadzenia 2:0 i przez większą część tej odsłony przeważał różnicą 1-3 goli. W 27. minucie koszaliński zespół doprowadził do remisu 11:11, a w 30. był pierwszy raz na prowadzeniu 13:12. Ostatniego gola przed zmianą stron zdobyły zawodniczki z Gdańska.

Drugie 30. minut koszaliński zespół rozpoczął od zdobycia 4 goli. Gdańszczanki w pierwszych minutach nie mogły poradzić sobie ze świetnie dysponowaną bramkarką Olgą Orczyńską. Nie wykorzystały nawet rzutu karnego. Różnica 3-4 goli na korzyść Air-Transfer.pl utrzymywała się do 50. minuty. Kolejna seria 4:0 (53. - 25:18) przypieczętowała wygraną koszalinianek. W zwycięskim zespole aż 13 goli zdobyła Anna Matczak. Po 6 dołożyły Dagmara Bajtek i Zuzanna Kruk.

W innym meczu 8. kolejki SPR AMW Gdynia pokonał Vambresię Wąbrzeźno 27:16 (16:11). Tabelę na dwie kolejki przed końcem rozgrywek otwiera SPR Air-Transfer.pl, z dorobkiem 21 punktów. Tyle samo punktów ma drugi w tabeli SPR AMW. W następnej kolejce prowadzące drużyny zmierzą się w Koszalinie (13.04).

SPR Air-Transfer.pl Koszalin - AZS Fahrenheit Gdańsk 27:22 (13:13)