Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał AZS Koszalin 97:80

Od wyraźnej porażki w Zielonej Górze rozpoczęli nowy sezon w Energa Basket Lidze koszykarze AZS.

Podopieczni Dragana Nikolicia dobrze weszli w mecz, zaczynając od prowadzenia 4:0. W I kwarcie grali skutecznie i dobrze dzielili się piłką (23 asysty w całym meczu). Efektem było 8 pkt przewagi w 5. min (20:12), po akcjach 2+1 najskuteczniejszych wczoraj w zespole Marko Tejicia i Macieja Kucharka. Stelmet odpowiedział serią 6:0, ale trójka Dragoslava Papicia zakończyła kwartę na wyniku 23:18.

Drugie 10. minut należało już do gospodarzy. Stelmet rozpoczął ją od serii 7:0, a AZS nie trafił czterech pierwszych rzutów. Dopiero za piątą próbą za 3 pkt trafił Grzegorz Surmacz (4/6 z dystansu). AZS wrócił na prowadzenie (26:25) i do 17. min utrzymywał bliski dystans do gospodarzy. Końcówka należała do Stelmetu, w którym brylowali Markel Starks (18 pkt w I połowie) i Michał Sokołowski. Ten ostatni zakończył pierwsze 20 min dwoma wsadami, po których Stelmet schodził do szatni przy prowadzeniu 48:41.

Na początku III kwarty Stelmet po raz pierwszy był na dwucyfrowym prowadzeniu (51:41). AZS kilka razy dochodził na 3-4 pkt, ale gospodarze coraz mocniej przejmowali kontrolę nad meczem, w czym pomagała im dominacja na tablicach (zbiórki 37:21).

Losy spotkania ostatecznie zdecydowały się na początku ostatniej ćwiartki. Na czwartą trójkę Surmacza, trafieniami zza łuku odpowiedzieli Sokołowski i dobrze dysponowany Boris Savović (33. - 83:69). AZS już się nie podniósł. Przewaga Stelmetu dochodziła do 19 pkt, a skończyło się na 17 oczkach.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - AZS Koszalin 97:80 (18:23, 30:18, 25:23, 24:16)

Stelmet: Starks 22 (2x3, 6 as., 3 zb.), Savović 18 (2x3, 4 as., 4 zb.), Sokołowski 16 (2x3), Matczak 7 (1x3), Hrycaniuk 6 (5 zb.) - DeVoe 9 (4 zb.), Zamojski 7 (1x3, 3 as.), Sakić 5 (1x3, 6 zb.), Mąkowski 4, Koszarek 3 (1x3, 8 as., 4 zb.), Traczyk 0.

AZS: Kucharek 15 (2x3, 3 zb.), Tejić 15 (3 zb.), Surmacz 14 (4x3, 5 as.), Brandon 11 (1x3, 9 as., 3 zb.), Radulović 10 (6 as., 5 zb., 4 str., 3 prze.) - Papić 11 (2x3, 3 zb.), Bochno 4 (1x3), Jakóbczyk 0, Walters 0.