reklama

Strajk nauczycieli 2019 Kiedy strajk nauczycieli ZNP Czy będzie strajk nauczycieli w październiku? 4.11.2019

FitzZaktualizowano 
Strajk nauczycieli 2019 Czy będzie strajk nauczycieli jesienią 2019
Strajk nauczycieli 2019 Czy będzie strajk nauczycieli jesienią 2019 archiwum
Strajk nauczycieli 2019. Czy będzie strajk nauczycieli we wrześniu lub październiku 2019. Sprawdź najnowsze informacje dotyczące tego, czy będzie strajk nauczycieli 2019. Strajk nauczycieli wrzesień 2019 - najnowsze informacje. jak będzie wyglądać strajk nauczycieli 2019. 4.11.2019

Strajk nauczycieli 2019. Sprawdź kiedy będzie strajk nauczycieli i jak długo będzie trwać 2019

ZNP przedłużył konsultacje ze szkołami w sprawie protestów. Decyzja o formie protestu zapadnie na początku października, a potem odbędą się referenda w placówkach – czy się przyłączają. Protest może nastąpić tuż przed wyborami. Tymczasem od 1 września obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące wynagrodzeń.

Zarząd Związku Nauczycielstwa Polskiego miał ogłosić decyzję w sprawie nauczycielskich protestów w połowie września. Jednak konsultacje ze środowiskiem, czy i w jakiej formie protestować, potrwają do końca miesiąca.

Strajk nauczycieli 2019 JESIEŃ Chaos ważniejszy od płac

Mimo podwyżek nauczyciele są wciąż niezadowoleni ze statusu materialnego, jednak – jak wyjaśnił prezes ZNP Sławomir Broniarz – konsultacje w sprawie protestu na razie nie wypaliły, bo szkoły skupiły się na niwelowaniu chaosu wywołanego reformą, w tym podwójnym rocznikiem. Przypomnijmy, że w związku z likwidacją gimnazjów i powrotem klas ósmych do szkół średnich trafili uczniowie z podwójnego rocznika: po raz ostatni absolwenci gimnazjów i po raz pierwszy od czasu tej reformy absolwenci ósmych klas podstawówek. Zrodziło to tyle problemów, że związek uznał ich pierwszeństwo, a konsultacje w sprawie protestu wydłużył.

– Nie chcemy potęgować tego napięcia, zamieszania – oświadczył prezes ZNP. – Nie bagatelizujemy braku pieniędzy w samorządach na podwyżki dla nauczycieli, ale tematem numer 1 jest przejście pierwszych szkolnych tygodni w miarę bezboleśnie, Brakuje tysięcy nauczycieli, klasy tworzy się na korytarzach i w szatniach, obiady wydawane są od 10.30, a lekcje trwają do godz. 19.

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 KIEDY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO Kiedy dni wolne od nauki? Nowy rok szkolny o 8 dni dłuższy

Strajk Nauczycieli w Październiku 2019. Protest włoski nauczycieli od 15 października 2019. Konferencja prasowa ZNP

Strajk nauczycieli 2019. Kiedy

Ostateczna decyzja o formie protestu ma zapaść do 1 października. Potem odbędą się jeszcze referenda w poszczególnych placówkach – czy przystąpią do akcji. Tak więc strajk lub inna forma protestu, jeśli zostanie przegłosowana, może nastąpić jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, które nastąpią 13 października.

Według Sławomira Broniarza nauczyciele z kwietniowego strajku wyszli poobijani, ale nadal 80 proc. chce protestować, a 40 proc. pragnie protestu ostrego.

ZNP wciąż myśli o wznowieniu zawieszonego w kwietniu protestu, jednak wydłuża konsultacje w tej sprawie, bowiem – jak tłumaczy – nauczyciele za bardzo zajęci są teraz chaosem spowodowanym reformą szkolną. Decyzja strajkowa ma zapaść do 1 października. Tymczasem od 1 września nauczyciele zarabiają więcej.

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 Kiedy dni wolne od nauki?...

Zarobki nauczycieli od września 2019

Wynagrodzenie będzie zależało stopnia awansu zawodowego nauczyciela i od poziomu jego wykształcenia. Najwięcej zarobią magistrowie z przygotowaniem pedagogicznym mający stopień nauczyciela dyplomowanego, najmniej licencjaci bez przygotowania pedagogicznego będący nauczycielami stażystami.

Kwoty reguluje nowe rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 14.08.2019 wraz z tabelarycznym załącznikiem ze stawkami.

Minimalne wynagrodzenie zasadnicze magistrów z przygotowaniem pedagogicznym:

  • stażysta – 2.782 zł
  • kontraktowy – 2.862 zł
  • mianowany – 3.250 zł
  • dyplomowany – 3.817 zł

Minimalne wynagrodzenie zasadnicze magistrów bez przygotowania pedagogicznego i licencjatów z przygotowaniem pedagogicznym:

  • stażysta – 2.466 zł
  • kontraktowy – 2.509 zł
  • mianowany – 2.832 zł
  • dyplomowany – 3.324 zł

Minimalne wynagrodzenie zasadnicze licencjatów bez przygotowania pedagogicznego:

[lista]
[*]stażysta – 2.450 zł
[*]kontraktowy – 2.466 zł
[*]mianowany – 2.486 zł
[*]dyplomowany – 2.905 zł
[/lista

Zobacz także: Koszalin: Przemysław Krzyżanowski o strajku nauczycieli w Koszalinie i wynagrodzeniach

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 162

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
30 października, 13:11, Maczeta:

Zabrać im przywileje (mają większe niż górnik) i dać podwyżkę tylko dobrym nauczycielom ( jest ich bardzo mało).

30 października, 18:40, GOŚĆ:

A kto jest dobry a kto zły???

Zależy kto ocenia ;-)

G
GOŚĆ
30 października, 13:11, Maczeta:

Zabrać im przywileje (mają większe niż górnik) i dać podwyżkę tylko dobrym nauczycielom ( jest ich bardzo mało).

A kto jest dobry a kto zły???

M
Maczeta

Zabrać im przywileje (mają większe niż górnik) i dać podwyżkę tylko dobrym nauczycielom ( jest ich bardzo mało).

A
Arkadiusz

Dosyć tych kretyńskich akcji, jestem nauczycielem,dałem wpuścić się w kanał z tym strajkiem, nie wierzę ZNP. Cały ten włoski protest to zwykła wydmuszka i ściema Broniarza.

G
Gość
4 października, 19:54, Anka40:

Ciągle Wam mało i mało, a jeszcze nie widziałam nauczyciela, który by się zwolnił z pracy. Jeśli komuś tak źle, jeśli nie odpowiadają warunki pracy, trzeba znaleźć inne zatrudnienie, w pośredniakach jest mnóstwo ogłoszeń, zmienić zatrudnienie i skończyć z tym udręczeniem.

16 października, 17:17, Gość:

No to już wkrótce zobaczysz , bo będziesz sama uczyć w domu bo nauczycieli nie będzie. Nie szczekaj bo będziesz musiała odszczekac

nie zwalniaja sie dypolomowani i mianowani bo za duzo włożyliśmy trudu aby awansowac. Natomiast nie ma stażystów. Popracuja pare miesiecy i dziekuja. Maja umowy na czas okreslony czyli jeden rok i maja prawo do wypowiedzenia w trakcie semestru, co czesto robia. za pare lat jak ci starzy przejda na emeryture to szkoly beda zatrudniac ludzi bez kwalifikacji byle by ktos uczyl.

G
Gość
18 października, 15:05, Iga:

Jestem nauczycielem kontraktowym zarabiam 2,353zł po 4 latach pracy. 5 lat studiów ciągłe kursy i wieczne niezadowolenie bo się czegoś wymaga od innych. Odradzam wszystkim szkoda czasu i pieniędzy na ten kierunek.

Masz rację, już pisałam niedowiarkom. Wszyscy uważają że mało pracujemy i mamy kokosy. Ja przeszłam w tym roku na świadczenia po 36 latach pracy bez żadnych zwolnień lekarskich, i mam niewiele mniej niż bym pracowała . Wieczny spokój i nie dokładam z własnej kieszeni. Zauważyłam jak dużo dokladalam pracując. Proszę ciebie, jesteś młodą, zmień tą pracę bo mając takich rządzących a na nic lepszego się nie zanosi, bo tylko walczą o własne stołki. Nie trzeba daleko szukać, sama Zalewska, czy ona chociaż jeden dzień pracowała jako nauczyciel. No chyba nie, bo gdyby pracowała to by takiej głupoty nie zrobiła, bo widziała by nieszczęście dzieci, nauczycieli i rodziców. Tak też radzę ci póki czas zrób krok i odejdź. Zawsze będziesz mogła wrócić bo tu się nie zmieni i jeszcze będzie gorzej

I
Iga

Jestem nauczycielem kontraktowym zarabiam 2,353zł po 4 latach pracy. 5 lat studiów ciągłe kursy i wieczne niezadowolenie bo się czegoś wymaga od innych. Odradzam wszystkim szkoda czasu i pieniędzy na ten kierunek.

G
Gość
4 października, 19:51, Anka40:

A czemu strajku nie zaczynają już od dnia Nauczyciela? Żenada, odebrać prezenciki i kwiaty i mieć wszystko gdzieś. Stażyści, jak widać, w budżetówce zarabiają więcej niż ludzie z wieloletnim stażem pracy w sektorze prywatnym. Szkoda słów.

W ..... mamy te wasze prezencie mi i i kwiaty tu chodzi o wasze dzieci, bo nam zależy, nie tak jak PIS- owcom, którzy skłócili ludzi. Chodziło im o to bo łatwiej można ludziom wciskać ciemnotę. Bo jak wytłumaczyć te głupotę z egzaminami maturalnymi. Rząd skłócił rodziców z nauczycielami, wzięli ciemnotę z ulicy i śmieli się i z rodziców i nauczycieli. Powiedźcie sami , czy nie tak!? Doprowadzili do tego że ,, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta''.

G
Gość
29 września, 09:10, Lola:

Od PO dostałam gó... o natomiast od Pisu 500zl netto na rękę więcej na pensji... więc ku.... a nie kłamcie lewaki...

4 października, 20:11, Gość:

I dostałaś podwyżki wszystkiego co możliwe i dostaniesz jeszcze więcej podwyżek od nowego roku, ja tez dostałam 500 a oddam 700 - i co mam się cieszyć? Każdy wie że nic za darmo się nie dostaje, że z pustego Salomon nie naleje, a PIS potrafi - brawo !!! zrobić wodę z mózgu.

8 października, 15:34, Gość:

Przestań pleśc bzdury ja też mam kase i jestem zadowolona. Niech wygrają dla mnie dzieci są najwazniejsze.

.

Może i są, ale nie pracowałaś nigdy to nie rozumiesz, że my pracujemy na ciebie Ina te twoje pisał się Boże dzieci. Moja rada, weź się do pracy i nie czekaj na mannę z nieba. Leniu!!!

G
Gość
6 października, 10:28, Ojciec:

Pracuję na okrągło na nocną zmianę od 10 do 12 godzin mam syna dyslektyka co robi szkoła podstawowa w Katowicach do której chodzi syn ma to gdzieś niszczy i poniża dziecko odbiera mu wiarę w siebie wiarę w ludzi i przede wszystkim odbiera wiarę w sens zdobywania wiedzy i życia i taka patologia pedagogiczna ma czelność jeszcze żądać jeszcze podwyżek

10 października, 15:00, Ojciec dyslektyka:

popieram

przechodzę przez to samo

wpierw obowiązki a potem kasa na przyjemności ... niech pokażą klasę to się znajdzie kasę

To nie pracuj tyle. Po co . Weź te 1600 zł skoro to tak dużo i te parę godzin, skoro tak mówisz że pracuje nauczyciel i się nie przemęczaj a przyjąć cię przyjmą bo są braki nauczycieli. Zalewska pokazała że zwykły przechodzień z ulicy może być nauczycielem. No to heja na co czekasz

G
Gość
4 października, 19:54, Anka40:

Ciągle Wam mało i mało, a jeszcze nie widziałam nauczyciela, który by się zwolnił z pracy. Jeśli komuś tak źle, jeśli nie odpowiadają warunki pracy, trzeba znaleźć inne zatrudnienie, w pośredniakach jest mnóstwo ogłoszeń, zmienić zatrudnienie i skończyć z tym udręczeniem.

No to już wkrótce zobaczysz , bo będziesz sama uczyć w domu bo nauczycieli nie będzie. Nie szczekaj bo będziesz musiała odszczekac

G
Gość
10 października, 10:23, Fanatyc:

Niech zaczną od odprowadzania podatków za udzielanie lewych lekcji korepetycji poza szkołą bo okradają Skarb Państwa i innych w ten sposób !

Po co dajesz na korepetycje? Zmień rządzących, którzy swoją chorą reformą zrobili ten bałagan, bo nawet nauczyciel sam nie wie z czego ma przygotować do egzaminu bo wytycznych nie ma, bo słyszy że wszystkiego. Książek i programów jest tyle, że głowa mała i weź poczaruj z czego przygotować dziecko. Ale Zalewska wiedziała, co ona ma za łeb skoro tyle programów , tyle materiału zrzucić na dziecko? Powinna wam rodzicom to wytłumaczyć jak się dziecko ma uczyć a nie pchać na korepetycje dzieci, które same nie wiedzą co o tym myśleć a sama pani MINISTER zwiała za granicę i teraz za nic ma niezłą gażę. A my tu zostaliśmy i nauczyciele i wy rodzice z jej głupotą. Powinna za to posiedzieć w więzieniu

G
Gość
6 października, 10:28, Ojciec:

Pracuję na okrągło na nocną zmianę od 10 do 12 godzin mam syna dyslektyka co robi szkoła podstawowa w Katowicach do której chodzi syn ma to gdzieś niszczy i poniża dziecko odbiera mu wiarę w siebie wiarę w ludzi i przede wszystkim odbiera wiarę w sens zdobywania wiedzy i życia i taka patologia pedagogiczna ma czelność jeszcze żądać jeszcze podwyżek

7 października, 07:43, Gość:

Zgadzam się z Panem to nie tylko tak w Katowicach

16 października, 15:47, Gość:

Za 1600 zł to i wy byście się nie wyginali! Możecie spróbować jaka łatwa to praca. Przyjmą was bo brakuje nauczycieli. Skoro na egzaminach maturalnych byli ludzie z tak zwanej łapanki z ulicy to i was chętnie wezmą no i wtedy zazyjecie tych kokosów. Od razu nastawcie się na dokładanie do pomocy dydaktycznych bo wam tego państwo nie da . I tak z tej marnej pensji zostanie wam trochę. Powodzenia!!!

A jeze ok i chodzi o dzieci niepełnosprawne to miejcie żal do rządzących bo wcale za dzieckiem nie idą pieniądze takie jak obiecali i wtedy dyrektor chociażby chciał zatrudnić psychologa, terapeutę lub logopedę to niestety nie ma na to środków. No bo tak naprawdę to ta reforma to tak wygląda pięknie w oczach rządzących ale gdyby mówili prawdę byście zapytali, na co idą te nasze pieniądze.

G
Gość
6 października, 10:28, Ojciec:

Pracuję na okrągło na nocną zmianę od 10 do 12 godzin mam syna dyslektyka co robi szkoła podstawowa w Katowicach do której chodzi syn ma to gdzieś niszczy i poniża dziecko odbiera mu wiarę w siebie wiarę w ludzi i przede wszystkim odbiera wiarę w sens zdobywania wiedzy i życia i taka patologia pedagogiczna ma czelność jeszcze żądać jeszcze podwyżek

7 października, 07:43, Gość:

Zgadzam się z Panem to nie tylko tak w Katowicach

Za 1600 zł to i wy byście się nie wyginali! Możecie spróbować jaka łatwa to praca. Przyjmą was bo brakuje nauczycieli. Skoro na egzaminach maturalnych byli ludzie z tak zwanej łapanki z ulicy to i was chętnie wezmą no i wtedy zazyjecie tych kokosów. Od razu nastawcie się na dokładanie do pomocy dydaktycznych bo wam tego państwo nie da . I tak z tej marnej pensji zostanie wam trochę. Powodzenia!!!

G
Gość
4 października, 19:54, Anka40:

Ciągle Wam mało i mało, a jeszcze nie widziałam nauczyciela, który by się zwolnił z pracy. Jeśli komuś tak źle, jeśli nie odpowiadają warunki pracy, trzeba znaleźć inne zatrudnienie, w pośredniakach jest mnóstwo ogłoszeń, zmienić zatrudnienie i skończyć z tym udręczeniem.

Pochwal się ile zarabiasz? Ja po 36 latach pracy, bez chorobowego na rękę mam 2300 . Wychowałam 4-ro dzieci i od państwa nic, żadnej pomocy. To powiedz mi po co te studia, po co awanse skoro PIS chce żeby Polska edukacja upadła. Ja wychodzę z założenia, albo coś robię dobrze albo wcale. Pracowałam dobrze dokładając na pomoce bo mi na dzieciach zależało. Teraz jestem na emeryturze choć mogłabym pracować, ale mi się nie opłaca. A młodzi, którzy przyszli do pracy po roku zrezygnują i tak się będzie działo aż nie będzie komu uczyć, wtedy PIS będzie zacierał ręce z radości , no bo kim najłatwiej rządzić?! Analfabetami!!! Na to się zanosi. Już widzę że to działa u tych, którzy nigdy nie pracowali a dostają za nic 500 zł na każde dziecko, więc naprodukuja dzieci i tu będzie pułapka, bo te dzieci, które widząc rodziców, którzy nigdy nie pracowali sami też nie podejmą pracy. Może wtedy pisowcy sami zaczną pracować i nauczać nie wiem jak, skoro ktoś pisze obiat za ml iast obiad .

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3