Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strażnicy miejscy z Koszalina w tym roku blokady założyli już 684 razy

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Strażnicy  (ale też i policjanci) mogą założyć blokadę w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nieutrudniającego ruchu lub niezagrażającego bezpieczeństwu.
Strażnicy (ale też i policjanci) mogą założyć blokadę w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nieutrudniającego ruchu lub niezagrażającego bezpieczeństwu. Archiwum Polskapresse
Zdaniem strażników miejskich blokady na koła to doskonałe narzędzie, by dyscyplinować kierowców, którzy łamią przepisy. A tych nie brakuje. Czego dowodem jest liczba interwencji.

Koszalińska straż miejska ma 16 blokad i chętnie z nich korzysta, bo jak pokazuje życie to najskuteczniejszy sposób na kierowców, którzy ignorują przepisy dotyczące parkowania.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Koszalinie Artur Pałgan, przyznaje, że ten rok jest wyjątkowy. Według danych z piątku strażnicy w 2023 roku blokady złożyli 684 razy, to o około 200 razy częściej niż w tym samym okresie 2022 roku.

Wsadzoną za wycieraczkę informację o konieczności stawienia się w siedzibie straży można zignorować, blokady - nie. Blokady dają możliwość szybkiego ustalenia sprawcy wykroczenia i skutecznego doręczenia mu mandatu gdy strażnicy zdejmują blokadę. Kierowca takiego mandatu może nie przyjąć, wtedy sprawa trafi do sądu.

Za złe parkowanie kierowcy grozi od stu złotych mandatu. - Wszystko zależy od przewinienia - za parkowanie w niedozwolonym miejscu możemy zapłacić grzywnę od 100 do 300 zł. Jeśli natomiast kierowca skorzysta z miejsca parkingowego, przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych, zapłaci nawet 1200 zł, a na jego koncie pojawić się może nawet 6 punktów karnych.

Próba własnoręcznego zdjęcia blokady może być jeszcze bardziej kosztowna - po pierwsze można odpowiedzieć za niszczenie mienia publicznego, można też uszkodzić auto.

Strażnicy (ale też i policjanci) mogą założyć blokadę w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nieutrudniającego ruchu lub niezagrażającego bezpieczeństwu.

W Koszalinie strażnicy takie blokady najczyściej zakładają na koła aut zaparkowanych w centrum miasta. - Od poniedziałku do piątku najwięcej interwencji mamy w okolicy urzędów, np. uliczkach przy koszalińskim ratuszu. Wieczorami i w weekendy interweniujemy w tzw. sypianiach Koszalina - mówi Artur Pałgan.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera