Sukces drużyny z Gąsek w Pucharze Polski

Jakub Roszkowski
archiwum polskapress
Fala Abfrost Gąski, drużyna z niewielkiej wsi, grająca w niższych ligach piłkarskich, wyeliminowała z Pucharu Polski kolejnego, teoretycznie mocniejszego rywala. Wiosną zagra więc w piątej rundzie PP.

- Tym razem pokonaliśmy notowaną o klasę wyżej Astrę Ustronie Morskie - cieszy się trener Marcin Szabliński.

W 67 minucie Szymon Włodyka zdobył bramkę na 1-0, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a drugiego gola w 88 minucie zdobył Mariusz Nazar, pięknym uderzeniem zza pola karnego. Tym samym zespól Fali awansował do piątej rundy Pucharu Polski.

To największy sukces drużyny, jeżeli chodzi o Puchar Polski, Fala nigdy w historii jeszcze nie awansowała na ten poziom
rozgrywek. Zespół czeka na kolejną rundę która odbędzie się wiosną.