Sumo > Cztery medale zawodników ze Świdwina

Jeden srebrny i 3 brązowe medale, to dorobek zawodników Sumo Team Świdwin na Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów oraz Pucharze Polski seniorek, seniorów i młodzieżowców w Strzelcach Opolskich.

W MP juniorów trzecie miejsce w wadze do 90 kg zajął Mateusz Kurlapski. Przed nim sklasyfikowani zostali Paweł i Tomasz Wojda z UKS Fuks Warszawa.

W pucharowych zmaganiach trzeci do 100 kg był trener Sumo Team, Krzysztof Kuligowski. W wadze tej triumfował Michał Luto (Fuks), a na piątym miejscu uplasował się M. Kurlapski. W kategorii do 115 kg srebrny medal zdobył świdwinianin Adam Osiński, ustępując tylko Wojciechowi Poczcie (TAR Krotoszyn).

Obaj medaliści z Sumo Team wystartowali w prestiżowej kategorii open. Wygrał ją Adrian Czech (Rokita Brzeg Dolny) przed Jackiem Jaraczem (Śląsk Wrocław), a trzecie miejsce podzielili K. Kuligowski i Jacek Piersiak (Syrena Gnojnica). A. Osiński zakończył zmagania na piątym miejscu.