Superliga kobiet: Korona Handball Kielce - Energa AZS Koszalin 23:28

Echo Dnia
Po raz trzeci w tym sezonie Energa AZS zmierzyła się z Koroną i po raz trzeci zwyciężyła.

Akademiczki dwa razy pewnie pokonały kielczanki w Koszalinie (w lidze i w minioną środę w Pucharze Polski), a w niedzielę powtórzyły to na boisku rywalek. W Kielcach łatwo nie było. Do składu Korony dołączyły nieobecne w środę rozgrywająca Honorota Syncerz i obrotowa Magdalena Skowrońska. Szczególnie pierwsza z nich okazała się wzmocnieniem kielczanek. Korona postawiła duży opór, który Energa przełamała dopiero w ostatnich 10. minutach.

Początek meczu był nieskuteczny w wykonaniu Akademiczek. Korzystały na tym rywalki, prowadząc 3:1 i 5:3. Później Koronie było już trudniej o gole. Przez 6. min koszalinianki nie pozwoliły sobie na utratę gola, a same zdobyły ich 5 (18. - 8:5). Już do końca pierwszej połowy nasz zespół utrzymywał się na prowadzeniu różnicą 1-3 goli.

Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego nie zamierzały jednak odpuszczać. Po zmianie stron Korona już po 6. min odrobiła straty (16:16), a w 43. min wróciła nawet na moment na prowadzenie (19:18). Grę rywalek ciągnęła Syncerz, z powstrzymaniem której Akademiczki miały olbrzymie problemy. W 49. min doprowadziła do ostatniego remisu w meczu po 21, notując czwarte z rzędu i czternaste trafienie w meczu!

Końcowe minuty spotkania należały do koszalinianek. Wprawdzie zdarzały im się błędy i niewykorzystane doskonałe sytuacje (m.in. karny i sam na sam z bramkarką), ale Korona bez Syncerz (usiadła na ławce z powodu bólu pleców) nie były w stanie tego wykorzystać. W 57. min po kontrze Gabrieli Urbaniak było 26:22 i losy spotkania były rozstrzygnięte, a nasze zawodniczki mogły cieszyć się z prowadzenia w Superlidze (lider z Lubina w tej 14. serii pauzował).

Korona Handball Kielce - Energa AZS Koszalin 23:28 (13:15)
Korona: Orowicz, Hibner - Zimnicka 1, D. Więckowska, Gliwińska 2, M. Więckowska, Skowrońska 1, Syncerz 14, Charzyńska 2, Piwowarczyk, Homonicka 1, Parandii 1, Kędzior 1.
Energa AZS: Prudzienica, Sach - Han 1, Urbaniak 4, Mazurek 2, Tracz 1, Michałów 8, Wołownik, Smbatian 5, Rycharska 4, Nowicka 3, Borysławska, Tomczyk.