Szachy, Grand Prix Pomorza: Piotr Mickiewicz zwycięzcą Turnieju Masters

Trener koszalińskiej młodzieży, Piotr Mickiewicz wygrał Masters.
Trener koszalińskiej młodzieży, Piotr Mickiewicz wygrał Masters. Fot. Jacek Wójcik
W koszalińskiej Galerii Kosmos rozegrany został finał dziewiątej edycji szachowego Grand Prix Pomorza. W Turniejach Masters A, B i C grały najlepsze dziesiątki szachistów wyłonione w ośmiu turniejach szachowych rozgrywanych w 2009 roku.

Finał A zakończył się zwycięstwem Piotra Mickiewicza. Wyprzedził on Mirosława Mielczarskiego i Pawła Weichholda. Dopiero czwarty był faworyt Marcel Kanarek. Najlepsza z trójki kobiet w finale, Katarzyna Adamowicz (wszyscy Hetman Politechnika Koszalińska) uplasowała się na piątej pozycji.

W finale B triumfował Łukasz Weichhold ze Strzelina wyprzedzając Macieja Adamowicza (Hetman). Obaj zdobyli po 7,5 pkt. i o punkt wyprzedzili trzeciego Mateusza Małaczka (Hetman). Na uwagę zasługuje postawa 10-letniego mistrza Polski w szachach klasycznych, Wojtka Januszkiewicza, który zajął czwarte miejsce.

Finał C, dla najmłodszych szachistów, zdecydowanie wygrał Piotr Styliński (OPP Neptun Kołobrzeg). Pozostali szachiści rywalizowali w turnieju pocieszenia. Wygrał go Janusz Ferenc z Koszalina (7,5 pkt.), wyprzedzając szachistów Hetmana Macieja Gajdzicę i Tomasza Kamienieckiego (obaj po 7 pkt.). Organizatorzy zapraszają już na jubileuszową, dziesiątą edycję GP Pomorza. Pierwszy turniej w lutym.