Sześć drużyn wciąż bez zwycięstwa. Za nami trzecia kolejka Bałtyckiej III ligi

djas
Na swoją premierową wygraną w trzeciej lidze wciąż czekają piłkarze Leśnika Rossy Manowo Jacek Wójcik
Zespoły rywalizujące w Bałtyckiej trzeciej lidze mają chwilę oddechu. Po trzech seriach gier, które rozegrane zostały w ciągu tygodnia, na czele stawki znajdują się rezerwy Lechii Gdańsk, Kaszubia Kościerzyna oraz Drawa Drawsko Pomorskie.

Bałtyk i Kotwica z pierwszymi zwycięstwami

Z drużyn z naszego regionu, w miniony weekend po pierwsze zwycięstwa sięgnęły Bałtyk Koszalin i Kotwica Kołobrzeg. Podopieczni Wojciecha Polakowskiego wywalczyli komplet punktów w niezwykle efektownym stylu. Koszaliński zespół rozgromił na swoim boisku Korala Dębnica aż 6:0. Znakomitą dyspozycję zaprezentował w tym spotkaniu Mateusz Kołodziejski. Były gracz Drutex- Bytovii Bytów był nie do zatrzymania dla defensorów gości, wpisując się aż czterokrotnie na listę strzelców. Trafienie w drugim kolejnym meczu zanotował Łukasz Wiśniewski, a rezultat w ostatnich sekundach ustalił Robert Ziętarski.

Po bezbramkowym remisie z Bałtykiem Gdynia oraz porażce w wyjazdowym spotkaniu z rezerwami szczecińskiej Pogoni, po pierwsze zwycięstwo sięgnęli również piłkarze Kotwicy Kołobrzeg. Kołobrzeżanie podejmowali na swoim terenie niepokonanego po dwóch kolejkach Chemika Police. Pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg. Na bramkę Krzysztofa Biegańskiego, jeszcze przed przerwą odpowiedział Paweł Krawiec, który na początku sezonu regularnie trafia do siatki. Po niecałym kwadransie gry w drugiej części, gola dającego Kotwicy komplet punktów zdobył Daniel Popiołek.

Gwardia i Leśnik wciąż czekają

Na pierwsze w nowym sezonie zwycięstwa wciąż czekają gracze Gwardii Koszalin i Leśnika/Rossy Manowo. W pierwszych meczach gwardziści grali bardzo nieskutecznie. Mimo kilku szans na strzelenie gola, zarówno spotkania z Arką II Gdynia, jak i Leśnikiem, zakończyły się podziałem punktów. Po czwartkowym pojedynku z beniaminkiem trzecioligowego szczebla, podopieczni Tadeusza Żakiety mieli niewiele czasu na odpoczynek, co było widoczne w drugiej części sobotniego spotkania z Pomorzem Potęgowo. W pierwszej połowie nasz zespół dość szybko stracił bramkę z rzutu karnego, na którą równie błyskawicznie odpowiedział Andriej Tratsiak. Mimo kolejnych okazji, gwardziści nie zdołali pokonać Patryka Kotłowskiego. W drugich czterdziestu pięciu minutach bardziej skuteczni byli gospodarze, którzy zdobyli dwie bramki i odnieśli swoje drugie w sezonie zwycięstwo.

Na te czekają również w Manowie. Po dwóch seriach gier beniaminek był jedynym zespołem, który nie strzelił jeszcze żadnego gola. W porównaniu do ostatnich spotkań, Tomasz Chrupałła przeprowadził w składzie swojej drużyny kilka zmian. W ligowym meczu zadebiutował wreszcie doświadczony Krzysztof Hrymowicz, a na boisko od pierwszej minuty wybiegli również Wojciech Sieradzki, Piotr Jakubowski czy Krystian Mural. Leśnik w dalszym ciągu musi jeszcze poczekać zarówno na premierowe zwycięstwo, jak i pierwszą bramkę. Po nieszczęśliwym remisie w spotkaniu z Energetykiem Gryfino i wygranej z rezerwami Arki, Drawa odniosła drugą kolejną wygraną. Gola na wagę trzech punktów zdobył Artur Kapeliński.

Gwardia i Leśnik należą do grona sześciu ekip, które wciąż czekają na zwycięstwo. Obok naszych drużyn, bez wygranej pozostają także Bałtyk Gdynia, Polonia Gdańsk, Energetyk Gryfino i Koral Dębnica. Polonia i Bałtyk zmierzyły się ze sobą w minionej kolejce. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obie bramki padły z rzutów karnych.

Liderów trzech

Po trzech seriach gier, na czele rozgrywek Bałtyckiej trzeciej ligi znajdują się trzy zespoły. Obok Drawy Drawsko Pomorskie, siedem punktów w swoim dorobku mają również Lechia II Gdańsk i Kaszubia Kościerzyna. Gdańszczanie pokonali po trudnym meczu Cartusię Kartuzy 1:0, a beniaminek stracił pierwsze w tym sezonie punkty, remisując na swoim boisku z rezerwami Pogoni Szczecin 2:2. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu wydarzeń. Goście kontrolowali spotkanie i prowadzili do przerwy po golach Dawida Korta i Radosława Wiśniewskiego. W drugiej części dał o sobie znać Piotr Kwietniewski. Najlepszy strzelec pomorskiej czwartej ligi z ubiegłego sezonu (33 gole!), strzelił swoją trzecią i czwartą bramkę na trzecioligowych boiskach i dał swojej drużynie remis. Wspólnie z Mateuszem Kołodziejskim z Bałtyku Koszalin, gracz Kaszubii jest najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek.

Z jednym punktem

Na przeciwnym biegunie znajdują się zespoły, które zdobyły w pierwszych trzech meczach po jednym punkcie. Należą do nich Koral Dębnica, Leśnik/Rossa Manowo oraz Energetyk Gryfino, który w ubiegłym sezonie rzutem na taśmę uratował się przed degradacją. Podopieczni Wojciecha Kowalczyka ulegli w minionej kolejce rezerwom gdyńskiej Arki aż 0:3. Bramki dla drużyny z Trójmiasta zdobyli Michał Nalepa, Radosław Robakowski oraz Mateusz Szulc.