Taekdwondo > Zawodnicy KSW Szczecinek z medalami na Pucharze Europy

Beata Gadomska i Zbigniew Sołtys.
Beata Gadomska i Zbigniew Sołtys. archiwum
Z trzema medalami wróciła dwójka reprezentantów Klubu Sportów Walki ze Szczecinka z Pucharu Europy w taekwondo GTF (wersja nieolimpijska).

Zawody odbyły się w Hannoverze w Niemczech z udziałem 500 zawodników. W kategorii seniorów po tytuł mistrzowski w wadze do 63 kilogramów sięgnął Zbigniew Sołtys. W finale pokonał zdecydowanie taekwondokę z Mołdawii.

W zmaganiach kobiet do 60 kg do finału dotarła Beata Gadomska. W finale zawodniczka KSW uległa reprezentantce gospodarzy.

Trzeci medal, brązowy, zdobył Sołtys w walkach drużynowych. Reprezentacja Polski przegrała w półfinale po dogrywce z Mołdawią.