Taekwondo: Koszalinianie zdobyli Pragę

(wok)
Zawodnicy Klubu Teakwondo Bałtyk Koszalin w Pradze.
Zawodnicy Klubu Teakwondo Bałtyk Koszalin w Pradze. Archiwum KT Baltyk Koszalin
Reprezentanci Klubu Taekwondo Bałtyk Koszalin zajęli pierwsze miejsce w międzynarodowych, otwartych mistrzostwach Pragi.

W zmaganiach uczestniczyło 250 reprezentantów takich państw jak Czechy, Słowacja, Ukraina, Niemcy i Polska. Znakomicie na praskiej macie spisali się nasi taekwondocy. Podopieczni trenera Henryka Ficka w łącznej klasyfikacji drużynowej w kategorii walk zajęli pierwsze miejsce.

- Występ w Pradze był dla nas kolejnym udanym startem. Otwarte mistrzostwa stolicy Czech były bardzo trudną imprezą. Tym bardziej cieszy zatem nasz sukces. Dodam, że odnieśli go zawodnicy reprezentujący wszystkie grupy wiekowe trenujące w naszym klubie. Od krasnali aż po seniorów - mówi Henryk Ficek.
Znakomity występ zanotowały juniorka Izabela Łuczka i seniorka Karolina Mosko. Obie wygrały po trzy walki, a w finale w pięknym stylu pokonały rywalki po 7:0. W Pradze rywalizowało dwudziestu zawodników Bałtyku. Przed rokiem koszalinianie zdobyli w tej imprezie o połowę mniej medali. - Do tych zawodów przygotowywaliśmy się trzy razy w tygodniu od letniego obozu - dodał Ficek.

Na ten sukces złożyły się następujące osiągnięcia: kategoria wiekowa krasnale: 3. Daria Szulc (25 kg) , 3. Emilka Czerwonka (30 kg), 3. Kacper Tuteja (+30 kg) , 3. Jakub Giziński (30 kg); żaki: 1. miejsce Gabrysia Dajnowicz (33 kg), 2. Andrzej Ozimski (29 kg), 5-8. Konrad Niedźwiadek (37 kg); kadeci - 2. Kinga Górska (51 kg), 3. Milena Chaborska (44 kg), 3. Jakub Adamowski (49 kg); juniorzy - 1. Izabela Łuczka (49 kg), 2. Mateusz Witkowski (55 kg); seniorzy - 1. Karolina Mośko (49 kg), 2. Magdalena Dajnowicz (57 kg).