Taekwondo olimpijskie: Osiem medali naszych juniorów [zdjęcia]

Udane dla zawodników ULKST Borne Sulinowo i KSW Szczecinek były Mistrzostwa Polski juniorów, których gospodarzem było Borne Sulinowo.
Mistrzostwa Polski juniorów w taekwondo olimpijskim - Borne Sulinowo

W zawodach zaprezentowało się ponad 150 juniorów i juniorek z 44 klubów. Gospodarze mistrzostw zdobyli 2 złote i 3 brązowe medale, a zawodnicy ze Szczecinka - 2 srebrne i 1 brązowy.

Złote medale dla ULKST zdobyli Paweł Szypulski (kategoria do 78 kg) i Klaudia Włodarczak (49 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli: Martyna Jaworska (59 kg), Magdalena Atrachimowicz (+68 kg) oraz Oskar Stańczykowski (51 kg).

Z podopiecznych Krzysztofa Pajewskiego z KSW w finale wystąpiły Kaja Tomaszczyk (68 kg) i Magdalena Parzniewska (+68 kg). Brąz d 68 kg wywalczył Adrian Korkus.

- Uzyskany wynik uważam za bardzo dobry. Było nawet lepiej niż się spodziewałem - powiedział trener ULKST, Dariusz Skiba.