MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Totalna przebudowa zabytkowej willi w Mielnie. Remont zmartwił mieszkańców

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Spokojnie, nie będzie zburzony i nie został sprzedany w ręce szalonego dewelopera. Mowa o zabytkowej willi w Mielnie, w której działał Dom Dziecka, a później Centrum Kultury. Właśnie przechodzi remont.

Remont jest tak poważny, że mieszkańcy Mielna zastanawiają się, czy ta zabytkowa willa nie zniknie z mieleńskiego krajobrazu na wieki. Tak było przecież ze spaloną willą z wieżyczką na ul. 1 Maja, tak było z kultowym, wielkim ośrodkiem Jantar, w miejscu którego stanęła Biedronka...

Jak się jednak dowiadujemy, obiekt nie będzie zburzony. Lepiej, cała bryła zewnętrzna zostanie zachowana i będzie nadal w rękach mieleńskiego samorządu. I wciąż będzie tu funkcjonowało Centrum Kultury. Jednak stan budynku był już na tyle zły, że potrzebował generalnej przebudowy. Ze starego obiektu zostały w tej chwili tylko ściany.

- Ogólne założenia funkcjonalno - użytkowe dla tego obiektu to dostosowanie go dla potrzeb CK oraz spełnienie wymogów przeciwpożarowych i higieniczno – sanitarnych. Nowy budynek musi też spełnić potrzeby osób z niepełnosprawnościami - słyszymy.

Obiekt pozostanie w dotychczasowej bryle zewnętrznej. O tym mówią też zapisy planu miejscowego. Jednak wszystkie jego elementy wewnętrzne, m.in. stropy i dach, stanowiące zagrożenie pożarowe, zostaną lub już zostały usunięte, wraz ze starą stolarką okienną i drzwiową.

Teren działki zostanie wyposażony w miejsca parkingowe z niskimi krawężnikami umożliwiającymi organizację kameralnych koncertów i z możliwością posadowienia sceny mobilnej.

Koszt tej przebudowy to ponad 6,2 mln zł, ale rządowe dofinansowanie wyniosło ponad 3,6 mln złotych. Termin oddania nowego budynku do użytku, wraz z wyposażeniem, to koniec 2024 roku. Wykonawcą jest spółka WS z Siemyśla.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński