Triumf Samuraja

(wok)
Judoczki koszalińskiego Samuraja wygrały rywalizację drużynową Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Wojciech Kukliński
Na tatami w Opolu tytuł młodzieżowej wicemistrzyni kraju wywalczyła Sylwia Wenderlich.

Reprezentantka Klubu Sportowego Judo Samuraj startując w wadze do 78 kg w finale uległa byłej swojej koleżance klubowej, która obecnie broni barw AZS AWF Wrocław - Justynie Kułagowskiej.

Tytuł mistrzyni kraju zdobyła Ewelina Basińska (52 kg), która jest obecnie wypożyczona na czas studiów z Samuraja do AZS AWF Wrocław. Na piątych miejscach swój występ w imprezie zakończyły Ewa Lechocińska (+78 kg), Paulina Wota (52 kg) i Anna Nowaczyk (48 kg). Siódma w kategorii wagowej do 57 kg była Malwina Milecka.

Także na siódmym miejscu start w tych zawodach zakończył zawodnik Gwardii Koszalin, który od października reprezentuje barwy AZS Gliwice Łukasz Laskowski. Nie powiódł się natomiast start Krzysztofowi Szmitowi (Gwardia Koszalin), który w wadze do 90 kg przegrał pierwszą walkę z Rafałem Skoczniem (UKS Judo Wolbrom) i odpadł z turnieju. Eliminacji nie przebrnęli także dwaj zawodnicy Samuraja Daniel Wyrostek (73 kg) i Piotr Gackowski (66 kg).

- Jestem bardzo zadowolony z występu w tej imprezie - powiedzial Andrzej Adamski, trener Samuraja. - Wygraliśmy mistrzostwa w klasyfikacji drużynowej. Samurajki z Opola przywiozły aż 81,5 punktu współzawodnictwa młodzieżowego - dodał szkoleniowiec Samuraja.