Trzy medale, w tym dwa złote, przywiozły zawodniczki AKS Białogard i ZKS Koszalin

Jacek Wójcik [email protected]
Trzy medale, w tym dwa złote, przywiozły zawodniczki AKS Białogard i ZKS Koszalin z mistrzostw Polski młodziczek w Raciborzu. Jacek Wójcik

Drugi rok z rzędu najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczek do 57 kg została Wiktora Chołuj z AKS Białogard. Przed rokiem podopieczna trenera Cezarego Jastreba triumfowała w Siedlcach w wadze do 48 kg. W tym roku przeskoczyła o dwie kategorie wyżej, co jednak nie przeszkodziło jej w powtórzeniu sukcesu.

- Wygrała złoty medal bardzo pewnie. W finale pokonała swoją rywalkę 11:2. Wcześniejsze walki kończyła położeniem na plecy lub przewagą techniczną - poinformował zadowolony trener Jastreb. Warto dodać, że urodzona w 2000 roku Wiktoria jeszcze w przyszłym sezonie będzie startowała w grupie młodziczek.

Powody do zadowolenia mieli również w ZKS Koszalin. Po brązowych medalach przed rokiem Natalii Lewandowskiej (34 kg) i Oliwii Czajkowskiej (37 kg), także z Raciborza ZKS przywiózł dwa krążki, ale tym razem jeden z cenniejszego kruszcu. - Poprawiliśmy nasz wynik sprzed roku, zdobywając jeden złoty i jeden brązowy medal - powiedział trener Dawid Kret. Natalia Lewandowska w tegorocznych mistrzostwach znakomicie walczyła w wadze do 37 kg, sięgając po złoto. - Natala była jak huragan Ksawery. Przez turniej przeszła bez straty punktu technicznego, a finałowy pojedynek wygrała przez przewagę techniczną - relacjonuje jej trener. Warto dodać, że mistrzyni Polski mieszka w Rosnowie, a treningi rozpoczynała 3,5 roku temu pod okiem Lecha Sobieraja. - Ta dziewczyna znajduje w sobie siłę i determinację, żeby codziennie dojeżdżać na treningi do Koszalina - podkreślił D. Kret.

O kategorię wyżej niż rok wcześniej (w tym roku 40 kg) startowała także O. Czajkowska. I powtórzyła swoje osiągnięcie, zdobywając brąz. O wejście do finału przegrała z ubiegłoroczną brązową medalistką Joanną Figat (Armaty Stoczek Łukowski). D. Kret mocno liczył też na Angelikę Mytkowską (52 kg). Niestety, zachorowała ona przed MP i nie była w optymalnej formie. Ostatecznie zajęła 7. miejsce. - Nie ukrywam, że jest pewien niedosyt. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że ma najkrótszy staż ze wszystkich naszych zawodniczek. Podobnie jak koleżanki widać w niej olbrzymi potencjał - podkreślił trener ZKS. Warto dodać, że podobnie jak W. Chołuj tak i cała trójka z ZKS będą młodziczkami jeszcze w przyszłym roku. W punktacji klubowej na ósmej pozycji uplasował się ZKS Koszalin. W Raciborzu startowały również podopieczne Wojciecha Sadowskiego z MLUKS Karlino. Do 37 kg siódma była Monika Klepuszewska, do a do 44 kg Amanda Tomczyk zajęła siódme, a Klaudia Suczyńska dwunaste miejsce.