Nowy rozkład jazdy jest efektem pracy zespołu niezależnych fachowców, którzy działali na zlecenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie. Zmieniły się niektóre godziny przyjazdów i odjazdów autobusów. Ponadto niektóre kursy zostały wydłużone i uzupełnione o nowe przystanki.
Zmiany zostały wprowadzane w nocy z 31 stycznia na 1 lutego, także w elektronicznych rozkładach jazdy, które funkcjonują na niektórych przystankach.
Zasadnicze zmiany dotyczą autobusów linii nr 4, 8, 9, 11 i 13.
Autobusy linii nr 4 będą od lutego jeździć trasą: Władysława IV - Jana Pawła II - Orląt Lwowskich - Traugutta - 4 Marca - Sybiraków - FORUM - Paderewskiego - Gnieźnieńska - Połczyńska - Słowiańska - Lechicka - Powstańców Wielkopolskich - Armii Krajowej (wytłuszczone nazwy to dodatkowe przystanki). A z powrotem: Armii Krajowej - Krakusa i Wandy - Lechicka - Słowiańska - Połczyńska - Gnieźnieńska - Paderewskiego - FORUM - Sybiraków - 4 Marca - Traugutta - Orląt Lwowskich - Jana Pawła II - Władysława IV.
Autobusy linii nr 8: Chałubińskiego - Piłsudskiego - Kościuszki - Zwycięstwa - Krakusa i Wandy - Gnieźnieńska - FORUM - Gnieźnieńska; i z powrotem: Gnieźnieńska - Krakusa i Wandy - Zwycięstwa - Waryńskiego - Piłsudskiego - Chałubińskiego.
Autobusy linii nr 9: Ogrody Działkowe - Władysława IV - Jana Pawła II - Fałata - Młyńska - 1 Maja - Połczyńska - Sarzyno - Seminarium; Seminarium - Sarzyno - Połczyńska - 1 Maja - Młyńska - Fałata - Jana Pawła II - Władysława IV - Ogrody Działkowe.
Ważne!
Ważne!
W związku z budową stacji paliw przy pętli autobusowej na ul. Władysława IV od 28 stycznia sprzedaż biletów miesięcznych jest prowadzona tylko na stacji paliw MZK przy ul. Gnieźnieńskiej 9 (przez całą dobę) oraz w punkcie sprzedaży na dworcu PKS w godzinach od 9.15 do 16.45 (od 27. każdego miesiąca do 3. następnego miesiąca, w tym w soboty 9.15 - 13.45). Sprzedaż biletów miesięcznych na pętli autobusowej przy ul. Władysława IV zostanie wznowiona po uruchomieniu stacji paliw.
Ponadto, z powodu likwidacji biletów na jedną linię, MZK przypomina o wymianie legitymacji, która jest prowadzona do końca marca.
Autobusy linii nr 11: Oskara Langego - Śniadeckich - Jana Pawła II - Orląt Lwowskich - Piłsudskiego - Kościuszki - Zwycięstwa - Krakusa i Wandy - Lutyków - Wenedów - Słowiańska - Lechicka; Lechicka - Powstańców Wielkopolskich - Zwycięstwa - Waryńskiego - Piłsudskiego - Orląt Lwowskich - Jana Pawła II - Śniadeckich - Oskara Langego.
Autobusy linii nr 13: Franciszkańska - Morska - Armii Krajowej - Zwycięstwa - 1 Maja - Gnieźnieńska - Kretomino - Raduszka - Bonin; Bonin - Raduszka - Kretomino - Gnieźnieńska - 1 Maja - Zwycięstwa - Armii Krajowej - Morska - Franciszkańska.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?