Victoria Sianów - Wielim Szczecinek 0:2 (0:0) [zdjęcia]

Krzysztof Marczyk [email protected]
Radek Koleśnik
Victoria Sianów - Wielim Szczecinek 0:2 (0:0). W 13. kolejce koszalińskiej okręgówki ekipa z Sianowa nie dała rady liderowi.
Victoria Sianów – Wielim Szczecinek

Piłka nożna: Victoria Sianów - Wielim Szczecinek

Fotel lidera nie przypadkiem należy do Wielima. Nawet mając słabszy dzień, piłkarze potrafili wywieźć z Sianowa trzy punkty, gdzie pokonali Victorię 2:0. Mecz mógłby się jednak ułożyć zupełnie inaczej. W 28. minucie Krzysztof Kaszubowski wyszedł do biegnącego w polu karnym Michała Rokickiego. Napastnik Victorii upadł, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastki nie wykorzystał jednak Tomasz Nowak, po którego strzale piłka musnęła jeszcze poprzeczkę.

Po zmianie stron to goście nadal mieli więcej z gry, lecz dopiero w 58. minucie znalazło to potwierdzenie w bramkach. W zamieszaniu podbramkowym piłkę strzałem głową umieścił w siatce Artur Tederko. Momentami ekipa ze Szczecinka grała zbyt nonszalancko. Piłkarzom brakowało koncentracji w stuprocentowych okazjach. Szczególnie może pluć sobie w brodę Jarosław Adamowicz, który mógł strzelić nawet hattricka. Z kolei po stronie gospodarzy, prócz kilku prób z dystansu i dwóch groźnych dośrodkowań, nie było realnego zagrożenia dla Wielma. I wreszcie w 83. minucie ładnym technicznym uderzeniem w długi róg popisał się Łukasz Kaszczyc, ustalając wynik spotkania.

- Mieliśmy swoje szanse, ale niestety Wielim okazał się drużyną dojrzalszą piłkarsko - przyznał po meczu Grzegorz Lewandowski, trener Victorii. - Pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu, ale ostatecznie nie udało się - dodał. - Ten mecz pokazał naszą dominację - przyznał z kolei Grzegorz Berger, trener Wielimia.

- Mieliśmy wiele sytuacji strzeleckich i te dwie bramki to było minimum, które zdobyliśmy w tym spotkaniu - dodał. - Bardzo szwankowała skuteczność, zwłaszcza pod koniec meczu. Na pewno mamy nad czym pracować. Teraz pozostaje nam jednak się cieszyć z wygranej i dobrego bilansu punktowego w końcówce tej rundy - podsumował.

Victoria Sianów - Wielim Szczecinek 0:2 (0:0) Artur Tederko (58.), Łukasz Kaszczyc (83.).

Victoria: Koza - Granosik, Majcher, Grześczak, Nowak, Ławro, Trusz, Jegliński (60. Wiśniewski), Majerczak (71. Kruk), Hały (46. Kierzek), Rokicki (75. Janczyszyn).

Wielim: Kaszubowski - Bartolewski, Piekarz, Kłos, P. Spryszyński, Socha, Tederko (67. Kaszczyc), Duda, Jabłoński, Adamowicz (87. T. Spryszyński), Jakimiec.