Zamknij

Głos Koszaliński

W Karlinie zlikwidowano wytwórnię tabletek ecstasy [ZDJĘCIA]

Policjanci Zespołu Kryminalnego w Komisariacie Policji w Karlinie, zajmujący się problematyką przestępczości narkotykowej, trafili na trop nielegalnej

Policja w Białogardzie

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

Policjanci Zespołu Kryminalnego w Komisariacie Policji w Karlinie, zajmujący się problematyką przestępczości narkotykowej, trafili na trop nielegalnej wytwórni narkotyków - tabletek ecstasy - działającej na terenie Karlina, gdzie te substancje psychoaktywne były wytwarzane w dużych ilościach.

Ecstasy jest narkotykiem szczególnie popularnym wśród tak zwanych „niedzielnych narkomanów” to znaczy osób, które sięgających po środki psychoaktywne głównie w weekendy, często przy okazji wyjścia na dyskotekę, koncert. Ecstasy nazywane także potocznie jako ,, PIXY , PIGUŁY, DROPSY” , może być bardzo niebezpieczne dla osób z problemami z układem krążenia. W niektórych przypadkach wystarczy jedna tabletka, aby doprowadzić do zapaści i w konsekwencji do zgonu. Ecstasy najczęściej ma formę małych, jaskrawo-kolorowych tabletek z wytłoczonym logo – np. serca, koniczyny, korony, motyla, misia, krokodyla lub są to tabletki w takich kształtach. Tabletki te wyglądem przypominają cukierki. Wytwarzane w rożnych kształtach i kolorach tabletki mają swoje nazwy czarnorynkowe, np.: UFO, Eva, Aligator, Batman, Love, Mitsubishi, Snowball, Superman, Heart.

Karlińscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z KPP Białogard, weszli równocześnie do kilku mieszkań celem realizacji przeszukań. W efekcie tych działań ujawniono specjalistyczne urządzenia przemysłowe służące do wytwarzania dużych ilości tabletek "Ecstasy", komponenty chemiczne służące do produkcji, prawie pół kilograma głównego składnika tabletek - substancji psychotropowej MDMA. Znaleziono i zabezpieczono również produkt finalny - kilkaset tabletek "Ecstasy".

Zatrzymany w sprawie 29-letni mężczyzna, zajmujący się wytwarzaniem znacznej ilości substancji psychotropowych, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w artykule 53 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na wniosek Komendanta Komisariatu Policji w Karlinie, Prokurator Rejonowy w Białogardzie wystąpił do Sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami śledztwa, zastosował ten środek.

Za popełniony czyn, sprawcy grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Zobacz także Zachodniopomorscy policjanci zlikwidowali kolejną plantację, w której produkowano narkotyki warte ponad milion złotych - film od policji

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy