Wciąż bez wygranej. Pomorze Potęgowo - Gwardia Koszalin 3:1 [wideo]

djas
Piłkarze Gwardii Koszalin wciąż czekają na odniesienie pierwszego w nowym sezonie zwycięstwa. Po remisach z Arką II Gdynia i Leśnikiem/Rossą Manowo, podopieczni Tadeusza Żakiety ulegli Pomorzu Potęgowo 1:3. Jacek Wójcik
W dalszym ciągu na pierwsze w nowym sezonie zwycięstwo czekają piłkarze Gwardii Koszalin.

Po czwartkowym meczu z Leśnikiem/Rossą Manowo, gwardziści mieli niewiele czasu na regenerację. W porównaniu do ostatnich spotkań, Tadeusz Żakieta dokonał w składzie swojej drużyny kilku zmian. Od pierwszej minuty pojedynek rozpoczęli m.in. Junpei Shinmura, Andrej Tratsiak czy Uelder Barbosa.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla gospodarzy. Już w ósmej minucie, w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Patryk Pytlak, a "jedenastkę" na gola zamienił Tomasz Bukowski. Koszalinianie wyrównali po pięciu minutach. Lekkim i precyzyjnym strzałem piłkę do siatki Pomorza skierował Andrej Tratsiak. Dla białoruskiego pomocnika to pierwsze ligowe trafienie w barwach Gwardii.

W kolejnych minutach stroną przeważającą byli gwardziści, lecz mimo kilku szans na strzelenie gola, do przerwy bramki już nie padły.

Po zmianie stron, wraz z upływającym czasem przewaga miejscowych była coraz bardziej widoczna. Po kwadransie gry w tej części, Sebastiana Fabiańskiego pokonał były gracz Drutex- Bytovii Bytów, Michał Pietrzyk. W końcówce spotkania koszaliński zespół walczył o wywiezienie z Potęgowa choćby jednego punktu. W doliczonym czasie gry nadział się jednak na kontrę, którą skutecznie wykończył Łukasz Kwaśnik.

Pomorze Potęgowo - Gwardia Koszalin 3:1 (1:1)

Pomorze: P.Kotłowski - Iwański, Bukowski (77 R.Ulanowski), Kleser, Biergiel (71 Kwaśnik), Pietrzyk, Solczak, M.Mikołajczyk (45 Roeske), D.Mikołajczyk, Patyk (66 Kazubowski), Pytlak.

Gwardia: Fabiański - Zdanowicz, Wojciechowski, Dondera, Więckowski, Shimmura, Słowiński (62 D.Miętek), Tretsiak (67 Ł.Szymański), Kozawa (62 Nishi), Uelder Barbosa, Magdziński.