MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WhatsApp dostanie dwie nowe funkcjonalności, które pokochają użytkownicy. Dotyczą czatów i multimediów

Anita Persona
Anita Persona
Komunikator WhatsApp otrzyma nowe, testowane właśnie funkcje związane z wiadomościami na czacie i multimediami.
Komunikator WhatsApp otrzyma nowe, testowane właśnie funkcje związane z wiadomościami na czacie i multimediami. Gerd Altmann/Pixabay
Popularny WhatsApp doczeka się nowych funkcji. Jedna z nich związana jest z multimediami, a druga z wiadomościami tekstowymi. Czy jednak nowości spodobają się użytkownikom i wpłyną pozytywnie na aplikację? Sprawdźcie.

Spis treści

Internet uważany jest przez niektórych za najważniejszy wynalazek w historii ludzkości i w przypadku historii nowożytnej trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. To nowoczesne rozwiązanie znacznie zwiększyło nasze możliwości i to na wielu polach, od pozyskiwania informacji, przez pracę i edukację zdalną, aż po ogólne kontakty społeczne. W tym ostatnim przypadku znaczny udział mają komunikatory internetowe, które mocno ewoluowały od pierwszych popularnych, typu kultowego Gadu-Gadu. Szczególnie że teraz po części przeniosły się one do naszych smartfonów.

Mobilne komunikatory internetowe

Wraz z rozpowszechnieniem cyfryzacji oraz wzrostem popularności technologii mobilnych, również komunikatory przyniosły się do naszych kieszeni. Konkretnie najpopularniejsze tego typu programy występują obecnie w formie aplikacji mobilnych dostępnych m.in. za pośrednictwem nieodłącznych już w naszym życiu smartfonów. Wśród popularnych komunikatorów natomiast znaleźć możemy m.in. WhatsApp, który właśnie niedługo wzbogaci się o nowe funkcje.

Przypinanie wiadomości w WhatsApp

Źródłem najnowszych wiadomości dotyczących nadchodzących zmian i nowości w stale rozwijanym WhatsApp jest jak zwykle portal WABinfo. Dostarcza on informacji związanych m.in. z testowanymi właśnie w ramach aplikacji rozwiązaniami i właśnie dowiedzieliśmy się, że aplikacja wzbogaci się o ciekawą opcję. Chodzi mianowicie o przypinanie wiadomości czatu. Na czym to jednak dokładnie polega?

Otóż użytkownicy WhatsApp będą mogli przypiąć wybraną wiadomość tekstową na górze konwersacji, dzięki czemu będzie się ona tam wyświetlać przy i pozostawać przy każdym jego otwarciu. Co więcej, możemy od razu ustawić domyślny czas, w którym przypięta będzie wiadomość i po którego upływie zniknie ona z naszych ekranów. Całość jest bardzo prosta w ustawieniu. Wystarczy, że przytrzymamy wybraną wiadomość dłużej i obok opcji „Kopiuj” pojawi się także „Przypnij”, a po jej wybraniu otworzy się okienko od ustawienia zakresu czasowego.

Przypinanie wiadomości w czacie WhatsApp
Opcja przypinania wiadomości będzie użyteczna, a przy tym bardzo łatwa w obsłudze dla użytkowników WhatsApp. WABInfo

Czy taka opcja będzie faktycznie przydatna dla użytkowników? Wydaje się, że tak, ponieważ może mieć dużo potencjalnych zastosowań, np. stanowiąc swoistą „przypominajkę” o potrzebie zrobienia czegoś w danym okresie. Szczególnie przydatne może być to jednak w przypadku czatów grupowych o większej liczbie użytkowników konwersacji.

WhatsApp i odpowiedź na multimedia

Kolejną nowością testowaną właśnie w ramach beta testów WhatsApp w wersji na Android jest odpowiedź na multimedia. Potencjalnie stanowi to duże udogodnienie, gdyż pozwoli nam na szybką i niewymagającą dodatkowych kroków odpowiedź na przesłane do nas pliki multimedialne, jak GIF-y, wideo czy obrazy.

Pomimo dużej popularności WhatsApp wciąż jest rozwijanym i udoskonalanym komunikatorem. Jest to szczególnie istotne w kontekście wzmożonej konkurencji na rynku, a jak wiadomo, konkurencja pomiędzy przedsiębiorstwami zawsze jest pozytywna dla klientów. Tak jest również w tym przypadku, dzięki czemu wciąż otrzymujemy nowości i przydatne funkcje w użytkowanych przez nas aplikacjach wszelkiego typu.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Powstaje aplikacja do monitorowania występowania kleszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: WhatsApp dostanie dwie nowe funkcjonalności, które pokochają użytkownicy. Dotyczą czatów i multimediów - GRA.PL

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński