MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WhatsApp dzięki nowej funkcji ochroni twoje wrażliwe informacje. Co nowego w aplikacji? Zobacz, jak działają znikające wiadomości głosowe

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
WhatsApp poszerza funkcje mające na celu chronienie prywatności użytkowników.
WhatsApp poszerza funkcje mające na celu chronienie prywatności użytkowników. Alexander Shatov / Unsplash
WhatsApp już jakiś czas temu wprowadził szereg funkcji, które wyraźnie inspirowane są Snapchatem. Znikające wiadomości tekstowe oraz obrazy i zdjęcia pozwalają na jednorazowe wyświetlenie, po czym stają się niedostępne. Dzięki temu wrażliwe informacje przekazywane w ten sposób nie mogą trafić w niepowołane ręce. WhatsApp poszerza tę funkcjonalność o wiadomości głosowe.

Spis treści

Funkcje komunikatora WhatsApp

WhatsApp to popularny, darmowy komunikator internetowy przeznaczony przede wszystkim na urządzenia mobilne. WhatsApp reklamuje się przede wszystkim hasłami mówiącymi o dużym szacunku do prywatności użytkowników, m.in. dzięki szyfrowaniu end-to-end. Sukcesywnie dodawane są też kolejne funkcje, które pozwalają chronić wrażliwe dane i informacje przesyłane przez internet.

WhatsApp jest regularnie aktualizowany i unowocześniany, a jak wspomniałem wcześniej, nacisk kładziony jest głównie na bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Na potwierdzenie tej tezy dodano niedawno tajny kod do odblokowywania wiadomości, dzięki czemu czaty mogą być ukryte przed oczami wścibskich obserwatorów. Teraz ogłoszono kolejną nowość.

WhatsApp i znikające wiadomości głosowe

Aby dodatkowo zabezpieczyć prywatność wiadomości, WhatsApp wprowadził właśnie opcję wysyłania wiadomości głosowych, które znikną po jednokrotnym odsłuchaniu. Dzięki temu wrażliwe informacje w wiadomościach głosowych stają się bezpieczniejsze. Może się to przydać w sytuacjach, gdy:

  • odczytujemy w ten sposób dane karty kredytowej,
  • organizujemy przyjęcie-niespodziankę,
  • czy przekazujemy poufne informacje, które nie powinny być wykorzystane przez nikogo innego.

Aby zachować spójność ze zdjęciami i filmami do jednorazowego wyświetlenia, wiadomości głosowe do jednorazowego wyświetlenia są wyraźnie oznaczone ikoną „jednorazowe” i można je odsłuchać tylko raz.

Wiadomości głosowe do jednorazowego wyświetlenia pojawić się mają od dzisiaj w kolejnych dniach na całym świecie. Jak to ma miejsce w takich przypadkach, będzie to odbywać się stopniowo, więc każdy powinien zauważyć nową funkcję już wkrótce w swojej aplikacji.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Powstaje aplikacja do monitorowania występowania kleszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: WhatsApp dzięki nowej funkcji ochroni twoje wrażliwe informacje. Co nowego w aplikacji? Zobacz, jak działają znikające wiadomości głosowe - GRA.PL

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński