MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WhatsApp z zaskakującą nową opcją – sztuczna inteligencja wkracza do popularnej aplikacji. Kiedy i co to dokładnie oznacza? Sprawdź

Redakcja
Komunikator WhatsApp przechodzi małą rewolucję dzięki wbudowaniu chatbota SI.
Komunikator WhatsApp przechodzi małą rewolucję dzięki wbudowaniu chatbota SI. Gerd Altmann/Pixabay
Miliony użytkowników z całego świata korzystają każdego dnia z komunikatora WhatsApp. Firma Meta jednak nie poprzestaje na tym i wciąż rozwija swoje narzędzie, do którego właśnie wkracza sztuczna inteligencja. Jak nowa funkcja oparta na SI udoskonali oraz zmieni popularny komunikator internetowy, a także co to znaczy dla użytkowników WhatsApp? Sprawdź.

Spis treści

Rozwój nowych technologii zaowocował wieloma usprawnieniami, które w dzisiejszych czasach są powszechnie dostępne i chętnie wykorzystywane. Część z nich dotyczy transformacji cyfrowej naszego świata, w tym tego, jak się obecnie komunikujemy. Należy przy tym zaznaczyć, że postęp napędza kolejny postęp i choć pomiędzy pierwszymi rozwiązaniami w tym przypadku mijało wiele czasu, to jest on teraz znacznie skrócony.

Przykładowo całe lata minęły pomiędzy wprowadzeniem telegrafu a pierwszymi połączeniami telefonicznymi. Obecnie jednak każdego praktycznie roku otrzymujemy kolejne narzędzia, niekiedy diametralnie zmieniające nasze kontakty na odległość, czego przykładem są komunikatory internetowe. 

Komunikatory internetowe i WhatsApp

Komunikatory internetowe to narzędzia, które są obecnie niezwykle popularne właśnie w kwestii komunikacji. W znacznej mierze zastąpiły one bowiem klasyczne SMS-y, jak również połączenia telefoniczne. Poszczególne narzędzia tego typu mają przy tym wiele dodatkowych zalet, a aby z nich korzystać, wystarczy jedynie dostęp do sieci internetowej, który również jest w dzisiejszych czasach w większości powszechny.

Jednym z najpopularniejszych przy tym komunikatorów internetowych na świecie jest obecnie WhatsApp firmy Meta. Początkowo ściśle zintegrowane z Facebookiem narzędzie działa obecnie samodzielnie i jest systematycznie rozwijane. Tym sposobem użytkownicy WhatsApp mogą cieszyć się dużym wachlarzem możliwości, jak m.in.:

  • wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych,

  • prowadzenie rozmów głosowych i wideo,

  • udostępnianie zdjęć, filmów, dokumentów oraz lokalizacji,

  • grupowe chaty i więcej.

Wszystko to natomiast z zastosowaniem technologii domyślnego szyfrowania end-to-end, co oznacza, że wiadomości są chronione przed odczytem przez osoby trzecie i są dostępne jedynie dla nadawcy i ich odbiorcy.

Chatbot Meta AI w WhatsApp już w fazie testów

W ostatnich miesiącach, jak przysłowiowe grzyby po deszczu, pojawiają się nowe i powszechnie dostępne narzędzia oparte na algorytmach sztucznej inteligencji. Swoje własne stworzyła więc także firma Meta, czyli właściciel Facebooka i Instagrama, a nazwano je Meta AI.

Teraz natomiast firma postanowiła zintegrować narzędzie ze swoim popularnym komunikatorem i w ten właśnie sposób w WhatsApp pojawi się SI, w postaci Meta AI. O fakcie tym poinformowało natomiast źródło WABetaInfo, zajmujące się informacjami o testowanych właśnie w popularnych narzędziach i programach rozwiązaniach.

Co więcej, postanowiono wprowadzić nowość w postaci Meta AI do WhatsApp nie w formie osobnej funkcji. Chatbot będzie bowiem zintegrowany z wbudowaną w komunikatorze przeglądarką, więc wystarczyć będzie wpisanie zapytania do SI w polu wyszukiwania i gotowe.

Nowe rozwiązanie oraz to, w jakiej formie będzie można z niego korzystać, wydaje się ciekawe i wygodne. To natomiast może sprawić, że użytkownicy WhatsApp nie tylko otrzymają nowe narzędzie wbudowane w komunikator, ale i będą dzięki temu dłużej pozostawać w aplikacji, do czego właśnie prawdopodobnie dąży właściciel komunikatora.

Kiedy chatbot sztucznej inteligencji zostanie udostępniony w WhatsApp? Cóż, według informatorów,testowany właśnie w wersji beta WhatsApp chatbot SI ma trafić do komunikatora wraz z najbliższą aktualizacją, więc już wkrótce.

od 7 lat
Wideo

Powstaje aplikacja do monitorowania występowania kleszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: WhatsApp z zaskakującą nową opcją – sztuczna inteligencja wkracza do popularnej aplikacji. Kiedy i co to dokładnie oznacza? Sprawdź - GRA.PL

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński