MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie ćwiczenia w całym województwie zachodniopomorskim. Ale nawet ich nie zobaczysz

Piotr Polechoński
W koszalińskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego także są prowadzone ćwiczenia w ramach kryptonimu "Gniewosz - 24".
W koszalińskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego także są prowadzone ćwiczenia w ramach kryptonimu "Gniewosz - 24". ZUW
Od poniedziałku, 17 czerwca, do czwartku, 20 czerwca, setki urzędników w regionie bierze udział w specjalnych ćwiczeniach z wojskiem w tle. Nie dzieje się to jednak na poligonie, ale w urzędach, w miejscach pracy. Kryptonim – „Gniewosz – 24”.

Ćwiczenia są prowadzone na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Kieruje nimi wojewoda, a oprócz struktur wojewódzkich w regionie, biorą w nich udział samorządy, wojsko, straż pożarna, policja, sanepid i inne jednostki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa (m.in. ćwiczenia odbywają się w Szczecinie, Koszalinie, Kołobrzegu, Świnoujściu).

- Ale to nie są takie ćwiczenia, że są przeprowadzone w jakimś konkretnym, wydzielonym miejscu. Wszystko dzieje się w sferze podejmowania decyzji i właściwej realizacji określonych procedur – mówi Piotr Pieleszek, z Centrum Prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodaje, że głównym celem prowadzonych ćwiczeń jest sprawdzenie procedur oraz działań administracji rządowej i samorządowej, służb i inspekcji w sytuacji zagrożenia państwa, w szczególności zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz współdziałanie urzędów z wojskiem.

- Dlatego każdego dnia jest prowadzona „gra decyzyjna”, która ma takie współdziałanie i współpracę przećwiczyć oraz usprawnić w przyszłości – podkreśla nasz rozmówca.

Zapewnia też, że charakter ćwiczeń powoduje, że w żaden sposób nie wpływają one na pracę biorących z nich udział urzędów.

- Petenci nawet nie zauważą, że są one prowadzone – zapewnia Piotr Pieleszek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Francja obawia się szpiegów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński