Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Na rynku miejskim w Darłowie zorganizowano Galę Kolarstwa....

Wielkie Gala Kolarstwa na rynku w Darłowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na rynku miejskim w Darłowie zorganizowano Galę Kolarstwa. Uroczyście powitano darłowskie kolarki, które niedawno wróciły z Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie torowym.

Na scenie zaprezentowały się: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Marta Jaskulska, Nikola Sibiak oraz Nikola Seremak. Młode kolarki w ostatnim czasie pokazały swoją świetną formę zdobywając szereg medali.

- Kolarstwo to świetny sposób na zorganizowanie sobie czasu. To jest sport, w którym można się rozwinąć, przy tym zwiedzić wiele miejsc na świecie i poznać ciekawych ludzi. Moje najbliższe plany to zdobywanie pucharów świata i kwalifikacja olimpijska - mówiła podczas gali Daria Pikulik.

Warto przypomnieć, że Daria Pikulik zdobyła m.in. 4 miejsce mistrzostw świata elity w omnium olimpijskim w Hongkongu w 2017 roku. Zajęła także 2 miejsce mistrzostw Europy do 23 lat w wyścigu drużynowym (Anadia 2017).

W trakcie Gali Kolarstwa w Darłowie mieszkańcy mogli porozmawiać z medalistkami o ich pasji do kolarstwa. Na koniec był tort ze zdjęciem wszystkich zawodniczek.

Isaac Del Toro wygrał pierwszy etap wyścigu Vuelta Asturias! Rafał Majka na podium!