Wieża Postomino postraszyła lidera. Bałtyk Koszalin znów stracił punkty [ZDJĘCIA]

Piłkarze Bałtyku stracili punkty w drugim meczu z rzędu.
Piłkarze Bałtyku stracili punkty w drugim meczu z rzędu. Jacek Wójcik
W sobotnich meczach 20. kolejki piłkarskiej IV ligi nie zabrakło emocji. Niespodziewanie punkty stracił Bałtyk Koszalin. O krok od sensacji było w Postominie.

Po porażce w meczu na szczycie z Wybrzeżem Rewalskim Rewal w poprzedniej kolejce, Bałtyk Koszalin zgubił kolejne punkty w starciu z niżej notowaną Iskierką Szczecin. Po 45. minutach na koszalińskim euroboisku było 0:0, chociaż gospodarze mieli wyborną okazję - rzut karny. Przed tygodniem takiej okazji w meczu z Wybrzeżem nie wykorzystał Szymon Waleński. Z Iskierką nie popisał się Dominik Pawłowski, przegrywając pojedynek z bramkarzem gości Oskarem Rechtziegelem. Bałtyk udokumentował swoją przewagę po zmianie stron. W 54. minucie prowadzenie zapewnił Miłosz Stępnik. Później gospodarze mieli wiele sytuacji do podwyższenia wyniku. Seryjnie je jednak marnowali, co zemściło się w końcówce meczu. Iskierka, która nie ograniczała się w Koszalinie wyłącznie do obrony, w 89. min doprowadziła do wyrównania, za sprawą rezerwowego Dominika Mazurkiewicza. Wynik 1:1 utrzymał się do końca.

Niezwykłe emocje przeżyli kibice w Postominie. Ostatnia w tabeli Wieża nie przestraszyła się liderującego Wybrzeża i po niespełna 25. minutach prowadziła 2:0, po golach bliźniaków Macieja i Mateusza Bachledów! Gospodarze mieli szansę na podwyższenie wyniku, której nie wykorzystali. Dwa gole Borysa Sobstyla-Jałoszyńskiego (drugi z karnego) sprawiły, że do przerwy było 2:2. Wynik ten utrzymał się przez 20. minut po zmianie stron. Trzeci gol Sobstyla-Jałoszyńskiego dał prowadzenie gościom, a na 4:2 podwyższył Dmytro Szewczuk. Wieża nie rezygnowała do końca. Stwarzała sytuacje, ale szwankowało wykończenie. W 79. min kapitalnym trafieniem w górny róg bramki popisał się Marcel Śpiewak i przewaga lidera stopniała do jednego gola. Gospodarze walczyli później o wyrównującego gola, ale lider zdołał się jednak obronić i wygrał 4:3.

Z pierwszej wygranej na wiosnę cieszyli się piłkarze Mechanika Bobolice. Na swoim boisku pokonali Inę Goleniów 2:1 (1:0). Do przerwy prowadzenie zapewnił Kamil Schab. W 69. min Adam Bińczyk wykończył kontratak mocnym uderzeniem pod poprzeczkę i było już 2:0. Dwie minuty później goście strzelili kontaktowego gola, ale to było wszystko z ich strony w tym meczu.

W drugim meczu z rzędu MKP Szczecinek stracił jako pierwszy gola, ale w ostatecznym rozrachunku cieszył się z wygranej. Już w 14. min starcia z Orłem Wałcz, MKP stracił gola po strzale Daniela Popiołka bezpośrednio z rzutu rożnego! Nieco ponad 20. min później gola na 1:1, debiutanckiego w IV lidze, strzelił 17-letni Jakub Prabucki. Remis utrzymał się do końcówki meczu. Komplet punktów zapewnił MKP - tak jak przed tygodniem w meczu z Odrą Chojna (3:2) - Mateusz Górny w 82. min, po dograniu Zbigniewa Węglowskiego.

Gola bezpośrednio z rzutu rożnego obejrzeli także kibice w Dygowie, gdzie Perła URB pokonała Odrę Chojna 3:2 (1:1). Z narożnika boiska wynik otworzył już w 6. min zawodnik gości, Eryk Madera (6.). Gospodarze wyrównali jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa i były to wszystkie gole strzelone w pierwszej odsłonie meczu. Po zmianie stron zespół z Dygowa, w odstępie 3. minut zdobył dwa gole (Jakub Poznański w 64. i Łukasz Wiśniewski w 67.). Po kolejnych trzech wynik z karnego ustalił Madera.

Remisy z wyjazdów przywiozły Darłovia Darłowo i Olimp Gościno. Darłowianie prowadzili do przerwy na boisku Chemika Police 1:0, po samobójczym golu Michała Korotkiewicza, który pokonał swojego bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dominika Ordaka. Goście utrzymali prowadzenie aż do doliczonego czasu drugiej połowy. W 91. min Ordak sfaulował w polu karnym kapitana Chemika, Michała Janickiego, który kilkadziesiąt sekund później skutecznie wykonał jedenastkę.

Prowadzenia na boisku wyżej notowanych w tabeli Białych Sądów nie utrzymali także piłkarze z Gościna. Wprawdzie miejscowi otworzyli wynik już w 14. minucie, ale w końcówce pierwszej połowy wyrównał Sebastian Dondaj po rzucie rożnym. Asystę na swoje konto zapisał Bartosz Stadnik. Już w 3. minucie po zmianie stron piłkarze Olimpu zamienili się rolami. Dośrodkował Dondaj, a głową trafił Stadnik. Korzystny dla przyjezdnych wynik 2:1 utrzymał się do 79. min, gdy strzałem zza pola karnego do remisu doprowadził Wiktor Kolesnyk.

Wyniki sobotnich meczów 20. kolejki:
Bałtyk Koszalin - Iskierka Mirand Szczecin 1:1 (0:0)
1:0 Stępnik (54.), 1:1 Mazurkiewicz (89.)

Chemik Police - Darłovia Darłowo 1:1 (0:1)
0:1 Korotkiewicz (36. samob.), 1:1 Janicki (90+3. karny)

Wieża Postomino - Wybrzeże Rewalskie Rewal 3:4 (2:2)
1:0 Maciej Bachleda (20.), 2:0 Mateusz Bachleda (24.), 2:1, 2:2, 2:3 Sobstyl-Jałoszyński (29., 31. karny, 65.), 2:4 Szewczuk (74.), 3:4 Śpiewak (79.)

Mechanik Bobolice - Ina Goleniów 2:1 (1:0)
1:0 Schab (38.), 2:0 Bińczyk (69.), 2:1 Winogrodzki (71.)

MKP Szczecinek - Orzeł Wałcz 2:1 (1:1)
0:1 Popiołek (14.), 1:1 Prabucki (36.), 2:1 Górny (82.)

Perła URB Dygowo - Odra Chojna 3:2 (1:1)
0:1 Madera (6.), 1:1 Zaniewicz (13.), 2:1 Poznański (64.), 3:1 Wiśniewski (67.), 3:2 Madera (70. karny)

Biali Sądów - Olimp Gościno 2:2 (1:1)
1:0 Ogórek (14.), 1:1 Dondaj (42.), 1:2 Stadnik (48.), 2:2 Kolesnyk (79.)

Kluczevia Stargard - Unia Dolice 4:1 (1:1)
Dominik Dziąbek, Kamil Bartoszyński, Bartłomiej Babiak, Przemysław Brzeziański - Brajan Kwiatkowski

Kolejkę zakończy niedzielny mecz Błękitni II Stargard - Gwardia Koszalin (godz. 13.00).