Wybory 2010: Górski pozwał, sąd umorzył

  Wybory 2010: Górski pozwał, sąd umorzył

  (nag)

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Wybory 2010: Górski pozwał, sąd umorzył

  ©Fot. Archiwum

  Gmina Darłowo. Jan Górski, kandydat na wójta gminy wiejskiej Darłowo pozwał przed drugą turą w trybie wyborczym swojego rywala, obecnego wójta Franciszka Kupracza.
  Wybory 2010: Górski pozwał, sąd umorzył

  ©Fot. Archiwum

  Zarzucił mu, że w ulotkach wyborczych, dostarczanych mieszkańcom do domów, oczernia Górskiego i wprowadza wyborców w błąd. - Wójt dawał przyzwolenie, by pracownicy Gminnego Zakładu Użyteczności

  Publicznej, w godzinach pracy i po nich, kolportowali wraz z dołączoną czekoladą ulotki wyborcze szkalujące mnie - mówi Górski. Przykład: Na jednej z nich ktoś napisał: "Od wójta Dąbek (w Dąbkach mieszka Górski - dop.
  red.) otrzymacie zaniedbane kościoły i cmentarze, za to będziecie mieli katedrę w Dąbkach". - Mimo próśb wójt nie odstąpił od godzących w moje dobra osobiste działań, w tym utrzymywał na oficjalnej stronie internetowej gminy Darłowo otwarte forum, gdzie dochodziło do, podobnie jak na ulotkach, stałego oczerniania mojej osoby - napisał w pozwie Jan Górski.

  Sąd Okręgowy w Koszalinie umorzył postępowanie w tej sprawie. - I słusznie, bo ja żadnych ulotek nie rozwieszałem - mówi wójt Kupracz. Co na to Górski? - Przyjmuję zasadę, że w państwie prawa nie komentuje się decyzji niezawisłego sądu. Sprawy w trybie wyborczym są szczególne. Mimo pozorów, dość trudno przeprowadzić postępowanie dowodowe, stąd w większości są umarzane - powiedział Górski.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo