Wygrany najdalszy wyjazd Senstation Kotwicy Kołobrzeg

W 11. kolejce spotkań I ligi koszykarzy, Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonała na wyjeździe beniaminka z Przemyśla. To jej czwarte zwycięstwo z rzędu.

Po wygranej w środę w Kołobrzegu z Polonią Warszawa, podopieczni Rafała Franka nie mieli czasu na wypoczynek i niemal z marszu musieli udać się na najdalszy wyjazd w sezonie. Handicapem był dla nich brak w ekipie gospodarzy świetnego strzelca z dystansu, Ediego Sinadinović-Stojiljkovicia (kontuzja).

Początek meczu należał do gospodarzy, w szeregach których z dobrej strony prezentował się były gracz Kotwicy, podkoszowy Szymon Janczak. W otwierającej kwarcie zdobył aż 13 ze swoich 15 punktów, trafiając m.in. trzy razy zza łuku. W 10. min Niedźwiadki prowadziły najwyżej w tym meczu 23:17. Wynik poprawił trójką Daniel Ziółkowski. Drugie 10. minut stało pod znakiem problemów w ataku obydwu ekip. Kibice obejrzeli w tym fragmencie łącznie tylko 6 celnych rzutów z gry, a gospodarze utrzymali na koniec przewagę z pierwszej kwarty.

Druga połowa meczu należała do gości z Kołobrzegu. Do 23. min Niedźwiadki utrzymywały się na 5-punktowym prowadzeniu. Później serię 8:0 zanotowała Kotwica, w której znakomicie po zmianie stron trafiał Damian Pieloch. Gospodarze stracili kontuzjowanego Maksymiliana Egnera, ale zdołali jeszcze doprowadzić do remisu po 43 (26.). Kolejna punktowa seria kołobrzeżan (11:0), rozpoczęła ich odjazd. Prowadzona przez skutecznych w tym fragmencie Remona Nelson i Pawła Dzierżaka, na przerwę przed ostatnią kwartą zeszła przy 9-punktowej przewadze.

W IV kwarcie pierwsze 5 pkt dla gości zdobył Szymon Długosz. Akcją 2+1 środkowy rozpoczął serię 13:0, w której aż 10 pkt zdobył kapitan zespołu Pieloch (w tym 2x3 i wsad, 5/11 za 3 w meczu). Gospodarze już się po tym nie podnieśli. W 38. min Kotwica miała nawet 27 pkt przewagi (82:55), po serii wolnych Jakuba Motylewskiego.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - Sensation Kotwica Kołobrzeg 61:86 (23:20, 9:9, 15:27, 14:30)
Niedźwiadki: Janczak 15 (3x3, 5 zb.), Serwański 11 (3 zb., 3 str.), Egner 7 (1x3, 7 zb.), Chrabota 6 (7 zb., 3 as.), Rompa 5 (1x3, 3 zb., 3 bl.) - Kotieno 5 (1x3, 3 zb., 2 bl.), Uberna 4 (5 zb., 3 as., 3 str.), Chalicki 3, Puchalski 3 (3 str.), Skubiński 2, Majka 0 (5 as.).
Kotwica: Pieloch 23 (5x3, 8 zb., 4 as.), Nelson 14 (4x3, 6 as.), Ziółkowski 11 (1x3, 4 prze., 3 zb.), Motylewski 8 (12 zb.), Dzierżak 6 (11 as., 9 zb., 6 str.) - Długosz 16 (6 zb.), Klocek 3 (1x3), Wydra 3 (1x3, 3 as.), Adamiec 2, Walkowiak 0.