Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowa szansa na poznanie Kolekcji Osieckiej - oprowadzanie kuratorskie

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Wystawa zajmuje cztery kondygnacje koszalińskiego muzeum
Wystawa zajmuje cztery kondygnacje koszalińskiego muzeum archiwum
Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Otwieranie. Plenery koszalińskie w Osiekach 1963-1981” są oprowadzania kuratorskie. Takie spotkanie muzeum zaplanowało na 11 lutego (niedziela) o godz. 12.00.

Na czym polegał fenomen Plenerów w Osiekach? Dlaczego były one tak ważne, wręcz przełomowe dla polskiej sztuki powojennej? Jakie znaczenie ma zgromadzona w Muzeum poplenerowa spuścizna, zwana Kolekcją Osiecką? Jednym z celów wystawy jest uświadomienie szerszemu gronu odbiorców doniosłości tych wydarzeń oraz wartości kolekcji, która jest ich efektem.

Wystawa zajmuje cztery kondygnacje muzeum. W każdej z sal wystawowych poruszona została inna problematyka. Począwszy od historii i kulis organizacyjnych plenerów, przez prezentację dzieł sztuki oraz dokumentację działań artystycznych, po multimedialną przestrzeń poświęconą warstwie teoretycznej Spotkań w Osiekach. Tak szeroką tematykę najlepiej przyswajać w towarzystwie osoby, która jest odpowiedzialna za całokształt wystawy oraz posiada ogromną wiedzę na temat prezentowanych obiektów.

Prezentacja zbiorów i dokumentacji, opatrzona interesującymi ciekawostkami i komentarzem, który zwraca uwagę na szczegóły i osadza dane zjawiska w szerszym kontekście, z pewnością ułatwi zrozumienie i umożliwi głębszy odbiór ekspozycji. Spotkanie z jednym z kuratorów – Łukaszem Rozmarynowskim – w przestrzeni wystawy jest znakomitą okazją do zadawania pytań i dzielenia się spostrzeżeniami na jej temat.

Oprowadzanie jest w cenie biletu (nie obowiązują zapisy).

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera