XX Międzynarodowy Bieg Po Plaży w Jarosławcu: Rekordu nie było (zdjęcia)

Wojciech Kukliński, [email protected]
Giżyński na mecie
Giżyński na mecie Fot. Wojciech Kukliński
Lekkoatletyka XX Międzynarodowy Bieg Po Plaży Jarosławiec 2010. Mariusz Giżyński został triumfatorem wczorajszego biegu, w którym uczestniczyło 527 zawodników.

Bieg Po Plaży Jarosławiec 2010

Organizatorzy zapowiadali z okazji jubileuszu pobicie rekordu frekwencji. Ich zdaniem na starcie niedzielnego biegu miało pojawić się nawet tysiąc biegaczy. Stawiło się o połowę mniej. Dokładnie 527. Tym samym nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu frekwencji, który wynosił 620 zawodników. - Na przeszkodzie stanęła, piękna, upalna pogoda. Większość, szczególnie tych amatorskich biegaczy, wybrała w tej sytuacji plażę i opalanie - wyjaśnia Zdzisław Ludwikowski, jeden z organizatorów biegu.

Triumfatorem biegu głównego, który tradycyjnie rozgrywany był na piętnastokilometrowej trasie, został Mariusz Giżyński. Zawodnik KB Tempo Warszawa uzyskał wynik 50.30. Drugi na mecie z rezultatem 51.47 był Ukrainiec Witali Szafar (Ahilles Luck). Trzeci był jego rodak Michajło Iweruk (SK Kovel) - 51.49. Czwarty był Polak Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań). Jego czas jest identyczny jak trzeciego Ukraińca - 51.49. Rywalizację zdominowali biegacze zza wschodniej granicy. W pierwszej dziesiątce uplasowało się ich aż ośmiu.

Najlepiej z biegaczy z naszego terenu spisał się darłowianin Jan Rybarczyk, który uzyskał czas 1:01.06 i uplasował się na osiemnastej pozycji. Bardzo dobrze spisał się reprezentant gospodarzy, zawodnik KB Bryza Postomino Grzegorz Antosik, który z czasem 1:04,43 został sklasyfikowany na 27. pozycji. Marian Ostrowski (Junior Złocieniec) był 44. jego rezultat to 1:10.04. Dodajmy, że najszybszą kobietą była wczoraj Białorusinka Volha Minina z Bobruiska, która metę minęła z czasem 1.01,27. Wyprzedziła dwie swoje rodaczki: Martynę Damanczewicz i Nastasię Sztachrawaitawą (obie z Mińska). Na 77. pozycji znalazła się Monika Borek ze Złocieńca - 1.13,59. W klasyfikacji wiekowej K-30 lekkoatletka ze Złocieńca zajęła drugą lokatę. Uległa tylko Joannie Schab (ale Tempo Warszawa) - 1.13,51.

Równocześnie odbył się po raz piętnasty Ogólnopolski Bieg samorządowy. Zwyciężyła Edyta Szczygielska, przewodnicząca Rady Miasta w Sławnie. Druga była Justyna Żukowska-Szlachta, inspektor UM z Gliwic, a trzecia dyrektorka jednej ze szkół w Łodzi, Agnieszka Błażejczyk. Wśród samorządowców triumfował Łukasz Matysiak (Komendant OSP Stawiguda).

Drugi był Bogusław Barański (radny gminy Trzebiatów), a trzeci Janusz Dubiel (nauczyciel czarnkowsko-trzcianecki). Na wysokim szóstym miejscu uplasował się Daniel Pakos, radny gminy Postomino. Mirosław Bierkus, referent ds. promocji Koszalina, uzyskał dwunasty czas. Sklasyfikowano 41 zawodników.