Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z Rumunami o mundial na trawie spod Szczecinka [wideo]

Rajmund Wełnic
Archiwalne zdjęcie z plantacji koło Szczecinka
Archiwalne zdjęcie z plantacji koło Szczecinka Rajmund Wełnic
Trawnik Producent z podszczecineckiego Turowa ułożył już murawę na Stadionie Narodowym, na którą w sobotę (10 czerwca) wybiegną piłkarskie kadry Polski i Rumunii.

Krajowy potentat w branży uprawy trawy sportowej nie pierwszy raz dostarcza murawę na ważne piłkarskie areny w Polsce – to m.in. na trawie spod Szczecinka ponad dwa lata temu nasza reprezentacja historycznie – bo pierwszy raz - pokonała 2:0 Niemców w eliminacjach na Euro 2016.

Teraz znowu Trawnik Producent ułożył murawę na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie w sobotę (10 czerwca, godz. 20:45) w eliminacjach na Mistrzostwa Świata w Rosji 2018 zmierzą się Polska i Rumunia. Zwycięstwo w tym meczu sprawi, że jedną nogą będziemy już praktycznie na mundialu. O skali zainteresowania spotkaniem świadczy fakt, że zamówienia na bilety złożyło… blisko pół miliona kibiców.

W miniony piątek pracownicy Trawnika zakończyli transport i układanie murawy. To wielkie przedsięwzięcie. Stadion PGE Narodowy jest bowiem areną gdzie murawa jest instalowana kilka dni przed meczem. Bazę stanowi betonowa płyta, na którą nawozi się około 2500 ton ziemi co stanowi około 100 pełnych ciężarówek wysypanych na arenę przed położeniem murawy z rolki.

Murawa przyjechała ze Szczecinka. Wysiana w ubiegłym roku, była pielęgnowana w takim samym standardzie jak wysokiej jakości boiska piłkarskie. Jest to mieszanka dwóch gatunków traw: Lollium perene i Poa pretensis, które stanowią o bardzo dobrej wytrzymałości i zdrowotności darni przystosowanej do użytkowania sportowego. - Jako nieliczni w Europie dysponujemy sprzętem który jest w stanie wyciąć i ułożyć rolki o szerokości 2,4 metra, przez co murawa ma o połowę mniej łączeń w porównaniu ze standardowym wykładaniem muraw - mówi Krzysztof Puzio, groundsman Trawnik Producent, który kieruje pracą na stadionie. - Dzięki mniejszej ilości łączeń cała płyta jest bardziej stabilna i występuje znikome ryzyko żeby rolka uległa destabilizacji - podkreśla były groundsman Celticu i Tottenhamu.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!