Zagłębie Lubin lepsze od Młynów Stoisław Koszalin

Młyny Stoisław Koszalin doznały wyjazdowej porażki z wicemistrzyniami kraju.
Młyny Stoisław Koszalin doznały wyjazdowej porażki z wicemistrzyniami kraju. Jacek Wójcik
W rozegranym w piątek meczu otwierającym 5. kolejkę Superligi PGNiG piłkarek ręcznych, Młyny Stoisław Koszalin doznały wyjazdowej porażki z wicemistrzyniami kraju.

Kibice w Lubinie obejrzeli zacięte i wyrównane spotkanie. Koszalinianki w pierwszej połowie potrafiły wypracować sobie trzybramkowe prowadzenie, ale na przerwę schodziły z minimalną przewagą 11:10.

Po zmianie stron początkowo utrzymywała się przewaga 1-3 bramek po stronie koszalińskiej drużyny. Niestety, podopieczne Adriana Struzika nie wykorzystały dwóch okresów gry w przewadze, co gorsza jeden z nich przegrały 0:2. Było też sporo strat, z których rywalki zdobywały łatwe bramki.

Mimo tego do 55. minuty wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 18:17 dla rywalek ich bramkarka obroniła rzut Julii Andrijczuk, a za chwilę po drugiej stronie boiska był rzut karny dla Zagłębie i 2-minutowa kara dla Adrianny Nowickiej. Zagłębie nie zmarnowało takiej szansy. Karolina Kochaniak trafiła z karnego, a na 20:17 podwyższyła w 57. min najskuteczniejsza na boisku Adrianna Górna (10 goli). Pomimo ambitnej walki do końca zespół MSK nie zdołał doprowadzić przynajmniej do remisu i karnych.

Zagłębie Lubin - Młyny Stoisław Koszalin 22:20 (10:11)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 3, Hartman, Górna 10, Drabik 1, Galińska, Zawistowska 1, Kochaniak 5, Matieli 1, Belmas, Świerżewska 1.

Młyny: Filończuk, Krebs - Urbaniak 2, Mazurek 1, Mączka 5, Zagrajek 3, Wołownyk 2, Kowalik 2, Rycharska, Nowicka 1, Borysławska, Andrijczuk 4, Somionka.

Młyny Stoisław Koszalin - Ruch Chorzów 37:26 (18:10)