Żak Koszalin lepszy od Turowa Zgorzelec [ZDJĘCIA]

Żak Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 94:84
Żak Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 94:84 Jacek Wójcik
Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową w Suzuki I lidze koszykarze Żaka Koszalin. W sobotę po raz drugi w tym sezonie pokonali PGE Turów Zgorzelec.

Dla koszalińskiej drużyny, walczącej o udział w play-off, to dziesiąta wygrana w osiemnastym występie w tym sezonie. Spotkanie w hali Gwardii rozgrywane było pod dyktando gospodarzy, którzy tak jak w środę w Radomiu, nawet na chwilę nie pozwolili rywalom na objęcie prowadzenia.

Żak zaliczył mocne wejście w mecz, prowadząc w 7. minucie 29:10, a otwierającą mecz kwartę wygrał różnicą 13 punktów. Później forma zespołu falowała. W II kwarcie, grający bez swojego najlepszego strzelca Artura Łabinowicza (problemy zdrowotne), koszalinianie pozwolili rywalom zbliżyć się na 5 pkt (18. - 45:40), ale skuteczną końcówką zapewnili sobie 16 pkt (58:42) przewagi przed zmianą stron.

W 27. min Żak odskoczył na najwyższe w meczu 20 pkt (74:54). Finisz III kwarty należał jednak do gości, którzy odrobili 7 oczek. Pogoń Turowa trwała w ostatniej odsłonie. Po 4. min przewaga Żaka stopniała do 6 pkt (78:72), a w 36. min było tylko 82:80. Sytuacyjne trafienie dobrze dysponowanego środkowego Mateusza Itricha (21 pkt, 8 zbiórek) i jego 2 wolne pozwoliły opanować sytuację. W końcówce gracze Żaka nie mylili się z rzutów wolnych (6/6) i dowieźli wygraną do końca.

Obok Itricha w zwycięskim zespole wyróżnił się Wojciech Pisarczyk. Kapitan zespołu również zdobył 21 pkt, a do tego miał 7 zbiórek, 5 asyst i 4 przchwyty (eval 32). Solidne zawody zaliczył Maciej Marcinkowski (12 pkt, 3/5 za 3), a Ajay Sanders uzyskał pierwsze double-double w I lidze (po 11 pkt i zbiórek).

Żak Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 94:84 (33:20, 25:22, 18:21, 18:21)

Żak: Itrich 21 (8 zb.), Pisarczyk 21 (3x3, 7 zb., 5 as., 4 prze.), Kaszowski 12 (1x3, 7 zb., 5 as., 7 str.), Marcinkowski 12 (3x3), Sanders 11 (11 zb., 3 as., 3 prze., 3 str.) - Dłoniak 11 (1x3), Szewczyk 6, Janus 0, Karpik 0, Rompa 0.

Turów: Jakóbczyk 33 (5x3, 4 zb., 3 str.), Pawlak 12 (6 zb.), Adamczyk 10 (3 zb.), Estkowski 10 (8 zb.), Wąsowicz 0 (8 as., 3 str.) - Bochno 9 (1x3), Pruefer 6 (3 zb.), Samolak 4 (6 as.).