Zapasy w Białogardzie. Cztery razy złoto

18-letni Kordian Skrzyński wywalczył swój pierwszy medal w rywalizacji z seniorami Jacek Wójcik
Gospodarze wygrali cztery z ośmiu kategorii podczas Memoriału Marcina Jureckiego.

Poświęcone pamięci olimpijczyka z Sydney zawody w stylu wolnym odbyły się w Białogardzie już po raz dziewiąty. Po raz kolejny w randze Pucharu Polski. Wystartowało 70 wolniaków z 25 ekip, w tym z Niemiec, Rosji, Słowacji i Łotwy. Mimo czterech zwycięstw indywidualnych, a łącznie sześciu miejsc na podium, AKS Białogard zajął drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej, ustępując ekipie z Niemiec, której zawodnicy nie wygrali żadnej kategorii. Mając tak samo jak gospodarze 11 zawodników, zapaśnicy z Niemiec wyprzedzili AKS zaledwie o 1 punkt.

Z białogardzkiej ekipy na najwyższym stopniu podium stawali jej faworyci, kadrowicze reprezentacji seniorów: w kategorii do 65 kg Krzysztof Bieńkowski, do 70 kg Magomedmurad Gadżijew i do 97 kg Zbigniew Baranowski. Czwartym złotym medalistą zawodów został, walczący w wadze do 86 kg, Patryk Dubli-nowski. Dwa pozostałe miejsca na podium wywalczyli dla AKS Białogard Adam Bieńkowski, trzeci w wadze do 57 kg, oraz młody Kordian Skrzyński, który był drugi w wadze do 61 kg. 18-letni zawodnik pokazał się już wcześniej z dobrej strony podczas zawodów ligowych. Ponadto piąty w najcięższej wadze 125 kg był Patryk Woźniak. Jeden medal zdobył w Białogardzie ZKS Koszalin. Trzeci do 57 kg był 18-letni Żozef Baghramyan.

Zwycięzcy innych kategorii: 57 kg - Iwan Izdebski (Ceramik Krotoszyn), 61 kg - Wiktor Szmu-laj (Mazowsze Teresin), 74 kg - Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska), 125 kg - Robert Baran (Ceramik).